Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
55 Gence daha arsa dağıtıldı
13 Mayıs 2011 Cuma Saat 09:01

55 Gence daha arsa dağıtıldı

İskele İlçesi’ne bağlı Aygün Köyü’nde 55 gence kırsal kesim sosyal konut arsası dağıtıldı.

Aygün Spor Kulübü’nde düzenlenen törene, Başbakan İrsen Küçük, İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu, İskele Kaymakamı Bünyamin Merhametsiz İskele Milletvekilleri Ali Rıza Usluer ile Ahmet Zengin, İskele Belediye Başkanı Halil Orun ve Büyükkonuk Belediye Başkanı Sezai Sezen de katıldı.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük, dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, gençlerin ailelerinin yanlarında, kendi bölgelerinde  yaşamlarını sürdürmeleri amacıyla İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanlığı’nın çalışmaları çerçevesinde ülke genelinde arsa dağıtımları gerçekleştirdiklerini kaydetti.
Başbakan Küçük, 2004 yılından sonra iktidara gelenlerin bu çalışmayı büyük oranda aksattıklarını, arsa bedellerini astronomik seviyelere çekerek arz-talep dengesini bozduklarını söyledi.

Başbakan Küçük, UBP hükümetlerinin gençlerin kendi bölgelerinde yerleşmelerini “milli uygulama” olarak benimseyerek ülke geneline yaydığını, arsa bedellerini de asgari düzeyde tuttuğunu, uygulama sonucunda göçün azalarak beklenilen seviyeye geldiğini kaydetti.
2009 genel seçimlerinde halktan büyük destek alarak hükümete geldiklerini söyleyen Küçük, hükümetin köylüye dönük vaatlerini yerine getirdiğini kaydetti.

İçişleri ve yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu’nun bahsettiği,  Sınırüstü ile Aygün arasındaki projenin  bölgeye hareket ve istihdam sağlayacağını belirten Küçük, UBP’nin yöreci, bölgeci bir parti olmadığını, ülke geneline hizmet verdiğini, siyasal yapılarının da bu yönde olduğunu kaydetti.

Küçük, UBP Hükümeti olarak politikalarının Kıbrıs Türk halkının yaşadığı topraklara sahip çıkması olduğunu ifade etti.

ÇAVUŞOĞLU

İçişleri ve yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu da konuşmasında, Aygün’de uzun yıllardır süren bir beklentiyi karşılayarak verdikleri sözü de yerine getirmiş olduklarını söyledi.

Gençlerin kendi yerleşim birimlerinde kalmalarını sağlayarak, köylerin kent standartlarına ulaşması için projeler yürüttüklerini kaydeden Çavuşoğlu, bu amaçla Aygün’de 55 gence arsa dağıtıldığını, köyden başka talepler de geldiğini, münferit talepleri de değerlendirerek  sonuçlandıracaklarını belirtti.

Çavuşoğlu, Sınırsütü Köyü’nün üst tarafından başlayıp Aygün’e kadar uzanan kıraç arazi üzerinde büyük bir proje gerçekleştireceklerini, çalışmaların sonuçlanma aşamasına geldiğini söyledi.

Çavuşoğlu, Futbol Federasyonu’nun, içinde 4 futbol sahasının da yer alacağı sporcu eğitim merkezi için 80-100 dönümlük arazi talebinde bulunduğunu belirterek, Federasyon’un talebinin söz konusu araziden karşılanacağını belirtti.

Çavuşoğlu Futbol Federasyonu Başkanı’na mesaj göndererek, “Çok yakında sözümüzü tutuyoruz, siz de projenizi gerçekleştirmek için paranızı hazırlayınız” dedi.

Çavuşoğlu, bölgede kırsal kesim arsa yeri olmayan yerleşim birimlerinin arsa ihtiyaçlarının da bu araziden karşılanacağını ifade etti.
Çavuşoğlu, misyonlarının ülkenin her karış toprağını imar ederek KKTC’nin kalıcılığını sağlamlaştırmak olduğunu dile getirdi.

ALTINKAYNAK

Aygün Muhtarı Süleyman Altınkaynak da gençlere tanınan imkan nedeniyle teşekkür etti.


Bu haber toplam 1624 defa okunmuştur
55 Gence daha arsa dağıtıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans