Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ctp Başkan adaylığından çekilme nedenini açıkladı
14 Mayıs 2011 Cumartesi Saat 12:36

Ctp Başkan adaylığından çekilme nedenini açıkladı

Nazım Beratlı, Cumhuriyetçi Türk Partisi/Birleşik Güçler’in (CTP/BG) 5 Haziran’da yapılacak 23. kurultayında başkanlık adaylığından çekilmesinin gerekçelerini açıkladı.

Beratlı yaptığı yazılı açıklamada, 2 ay önce kurultayda yapılacak seçimlerde genel başkanlığa aday olduğunu açıkladığını ve bu doğrultuda, değişimin, kişilerle değil, düşüncelerle ilgili bir durum olduğunu, bu süre içinde dile getirdiğini anımsattı.

Partide ve toplumda, değişimin; alışılagelen yöntemlerle değil, değişimin kendi yöntemleri ile gerçekleşebileceğini ifade eden Beratlı, bin dolayında delegesi olan bir kurultayda, beş adaylı bir yarışın, ilk turda sonuçlanmasının pek mümkün olmadığını, ancak bu oranlarda, ikinci turda başkanlık kazanılsa bile seçilecek başkanın, değişimi sağlayacak gücü bulabilmesinin çok zor olduğunu kaydetti.

Bu durumun da partinin liderlik sorununun, iki yıl daha ertelenmesi anlamına geldiğine işaret eden Beratlı, oysa ne partinin ne de ülkenin iki yılı daha zayıf “liderliklerle” harcayacak lüksü bulunmadığını söyledi.

“Bu bakış açısı ve düşüncelerle, partinin önünü açmak ve seçilecek başkanın, güçlü bir destekle ilk turda seçilmesini sağlamak, bana göre, asıl yapılması gereken hizmet olarak ortada durmaktadır” diyen Nazım Beratlı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Unutulmamalıdır ki eski yöntemlerle yeni bir yol izlemek mümkün değildir. Bu anlamda, her türlü dedikodudan bağımsız olarak yaptığım değerlendirme, kişisel bir makam talep ediyormuş izlenimini yaratarak, partiye ve ülkeye faydalı olunamayacağı doğrultusundadır.

Hiçbir başka görev talep etmeden, partiye bir nefer olarak, ileride verilebilecek görevleri yapmaya hazır olduğumu duyurarak, 23. kurultayda başkan adayı olmayacağımı, duyururum. Kıbrıs’ın CTP’ye, CTP’nin de Kıbrıs’a ihtiyacı vardır. Ve hiçbir iddia bundan daha önemli değildir.”

Bu haber toplam 1866 defa okunmuştur
Ctp Başkan adaylığından çekilme nedenini açıkladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans