Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
EngelSİZ karnaval Dereboyunda yapıldı
14 Mayıs 2011 Cumartesi Saat 18:01

EngelSİZ karnaval Dereboyunda yapıldı

Lefkoşa Türk Belediyesi ve Engelsiz İnisiyatifi’nin Dünya Engelliler Haftası nedeniyle birlikte organize ettiği “Engelsiz Karnavalı” bugün yapıldı.

Etkinlikler Lefkoşa Derboyu’nda Pronto olarak bilinen bölgeden Gloria Jeans önüne kadar yer olan alanda saat 16.00’da başladı. Etkinlikler çerçevesinde, Lefkoşa Türk Belediyesi Orkestrası, Kuzey Tarık, Grup Frekans, Sancılı İnek, Fikri Karayel, milletvekillerinin oluşturduğu Grup Hoşgörü, Adalı Gençlik ve Görme Engelli Mehmet Geçit birer konser verdi.

Çeşitli standların kurulduğu etkinlikte, çocuklara ücretsiz olarak pamuk şekeri ve mısır dağıtıldı.

Folklor ve tiyatro gösterileriyle renklenen karnavalda, gün boyunca palyaçolar çocukların yüzlerini boyadı.

Etkinlikte ayrıca Özel Eğitim Yasası’nın tam randımanlı çalışabilmesi için bir de imza kampanyası başlatıldı.

ERDOĞAN

Engelsiz İnisiyatifi Sözcüsü Mehmet Erdoğan, gönüllülük esasıyla çalışan inisiyatiflerinin 50’nin üzerinde sivil toplum örgütü ve siyasi parti tarafından desteklendiğine işaret ederek, bugünkü etkinliği genellikle evde kapalı olan engellilerin karnaval alanına çıkabilmeleri amacıyla düzenlediklerini söyledi.

Etkinlikte, inisiyatif olarak çektikleri reklam filimi ve videoları da karnaval alanında göstereceklerini ifade eden Erdoğan, engelsiz yaşam için farkındalık yaratmanın önemine işaret etti.

ÇAĞANSOY

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çelen Çağansoy da, etkinliğin engellilerin halkın arasına karışabilmesi ve eğlenebilmesi için organize edildiğine işaret ederek, tüm halka “Engelsiz Karnavalı”na katılma çağrısı yaptı.

Program hakkında bilgi veren Çağnsoy, LTB orkestrasına eşlik ederek, “Ne Olursa Olsun Yaşamaya Mecbursun” şarkısını söyledi.

Bu haber toplam 11071 defa okunmuştur
EngelSİZ karnaval Dereboyunda yapıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans