Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güney de seçmenlere uçak servisi
16 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 11:24

Güney de seçmenlere uçak servisi

Güney Kıbrıs’ta Pazar günü yapılacak olan genel seçimlerde, yurtdışında olup da oy kullanmak isteyen, fakat yurtdışındaki seçmen kütüklerine kayıt olamayan seçmenler için Rum siyasi partilerin uçaklardan yer ayırttığı belirtildi.

Partiler Seçmenleri İçin Uçak Şirketlerinden Yer Ayırtıyor” başlığıyla aktardığı haberinde, geçtiğimiz yıllarda yapılan seçimlerde siyasi partilerin, dış ülkelerde yaşayan seçmenlere fazla ağırlık vermediğini, fakat bu yılki seçimi fazlaca önemsemelerinden dolayı, kendi ödenekleriyle yurtdışından gelecek olan seçmenlerin masraflarını karşılayacaklarını yazdı.

Gazete, edindiği bilgilere dayanarak, Güney Kıbrıs’taki 3 büyük partinin uçak şirketlerinden, kendilerine oy verecek olan seçmenleri için yer ayırttığını belirtirken, özellikle DİKO’nun, tek bir oy bile kaybetmemek için büyük çaba harcadığını kaydetti.

Gazete, seçimlerde Kıbrıslı Türkler hariç 531 bin 462 seçmenin oy kullanacağını, oy kullanmak için saat 18:30’a kadar açık olacak sandıkların yarım saat daha açık tutulmasının olası olduğunu ve seçimlerle ilgili ilk oranların saat 23:30 sıralarında açıklanmasının beklendiğini yazdı.

SEÇMEN KARTI BULUNMAYAN ELÇİLİK ÇALIŞANLARINA SEÇİMDE GÖREV VERİLMEDİ

Öte yandan Fileleftheros gazetesi ise, yurtdışındaki Rum büyükelçiliklerinde çalışan kişilerin, seçimde görev yapmak için başvuruda bulunduklarını, fakat aralarında seçmen kartı bulunmayanlara görev verilmediğini, bu nedenle de elçiliklerde karmaşa yaşandığını bildirdi.

Gazete, Atina’daki Güney Kıbrıs Büyükelçiliği’nde görev yapan 30 kişinin, seçimlerde görev almak için başvuruda bulunduklarını, bunlardan 20’sine görev verildiğini, fakat aralarında bulunan 10 kişinin seçmen kartı bulunmaması nedeniyle, bu kişilerin görev alma başvurularının reddedildiğini yazdı.

Haberde, oy kullanamayacak olan kişilerin, seçimde görev yapamayacağı da kaydedildi.

Bu haber toplam 1572 defa okunmuştur
Güney de seçmenlere uçak servisi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans