Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
İngiltere Vize uygulamasını değiştirdi!
16 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 12:51

İngiltere Vize uygulamasını değiştirdi!

İngiltere’ye vize başvuruları bundan böyle sadece internet ortamı üzerinden yapılabilecek.

Bugünden itibaren yürürlüğe giren yeni uygulamayla birlikte İngiltere vize başvuruları, “UK Border Agency” sitesinde bulunan “online” formların doldurulmasıyla gerçekleştirilebilecek.

Kıbrıs’taki İngiliz Yüksek Komiserliği’nden elde edilen bilgiye göre, uygulama sadece Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde değil, İngiltere’ye vizeyle giren diğer tüm ülkelerin vatandaşları için de geçerli olacak. Uygulamanın, ekonomik önemler çerçevesinde, masrafları azaltmak amacıyla yürürlüğe girdiği belirtiliyor.

Yeni uygulamaya göre vize başvuru ücretleri, “UK Border Agency”nin (Birleşik Krallık Sınır Dairesi) “online” ödeme sistemi üzerinden kredi kartı ile yapılabilecek. Ödeme ve vize başvuruları aynı anda yapılacak.

Online başvurunun tamamlanmasıyla birlikte başvuranlara, Lefkoşa’daki İngiliz Yüksek Komiserliği’ndeki UK Border Agency’ye, biometrik bilgilerini ve gerekli belgeleri teslim etmek için randevu verilecek.

Böylece geçmişteki “önce gelen hizmeti önce alır” esasına dayalı sıra alma yöntemi sona ermiş olacak.

Uygulama çerçevesinde Kıbrıs’ta yapılan tüm vize başvuruları, değerlendirilmek üzere Roma’daki Birleşik Krallık Sınır Dairesi’ne gönderilecek. Tüm belgeler, (pasaportlar, vize başvuruları ve diğer belgeler) daha sonra Kıbrıs’taki Birleşik Krallık Sınır Dairesi’ne geri gönderilecek ve Yüksek Komiserlik yetkilileri, başvuru sahipleri ile temas geçerek onları netice hakkında bilgilendirecek.

Bu haber toplam 11748 defa okunmuştur
İngiltere Vize uygulamasını değiştirdi! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans