Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daü öğrencileri eylem yaptı
16 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 13:01

Daü öğrencileri eylem yaptı

Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ)’de bir grup öğrenci, yaz okulu fiyatlarının düşürülmesi ve yaz okuluna ek olarak bütünleme sınavı getirilmesi gibi istemlerle eylem yaptı.

DAÜ Atatürk Meydanı’nda toplanan yaklaşık 80 kişiden oluşan eylemci grup, “Müşteri Değil, Öğrenciyiz”, “Hemen Şimdi Eşitlik İstiyoruz”, “Bütünleme Sınavı İstiyoruz” yazılı pankartlar açtılar. Sloganlar atan eylemciler Rektörlük binası önüne yürüdü.

GENÇALP

Rektörlük binası önünde eylemciler adına basın bildirisi okuyan Özgür Gençalp, bundan önce yaptıkları eylemin neticesinde bir takım kazanımlar elde  ettiklerini ancak bu kazanımların fakültelere eşit olarak yansıtılmadığını iddia etti.

DAÜ yönetiminin öğrencilerin talep ve hassasiyetlerini dikkate almak zorunda olduğunu ifade eden Gençalp, “ticarethane mantığının terkedilerek gerçek üniversite mantığının benimsenmesi gerektiğini” kaydetti.

DAÜ yönetiminden taleplerini sıralayan Gençalp, Hukuk Fakültesi’ndeki öğrenciler yaz  okulunda kredi başına 263 TL öderken diğer fakültelerdeki yaz okulu fiyatlarının 315 TL olmasının kabul edilemez olduğunu, eşit indirime gidlmesini istediklerini ifade etti.

Yaz okuluna ek olarak bütünleme sınavı getirilmesini istediklerini belirten Gençalp, kantin fiyatlarında ciddi iyileştirme yapılması gerektiğini , sınav haftalarında kütüphanenin 24 saat açık olmasını talep ettiklerini kaydetti.

Bu haber toplam 1674 defa okunmuştur
Daü öğrencileri eylem yaptı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans