Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Sky Airlines den uçaklarına Kktc Modifleri
17 Mayıs 2011 Salı Saat 13:48

Sky Airlines den uçaklarına Kktc Modifleri

Sky Airlines, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan haftanın 3 günü KKTC’ye sefer düzenleyen uçaklarını, Kıbrıs’ın endemik bitkilerinden orkidelerle süsledi.

Sky Airlines, 15 Nisan’da başladığı ve Pazartesi, Cuma ve Pazar günleri İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan gerçekleştirdiği KKTC seferlerinde kullandığı uçakları orkide resmi ile süsledi. Açıklamaya göre 2011 KKTC yılı kapsamında yapılan uygulamada Sky Airlines, Ercan’a düzenlediği ilk tarifeli uçuşunda “Başbakan İrsen Küçük ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı H. Ersan Saner’in ‘orkide’ isteğini de yerine getirmiş oldu.”

SKY AIRLINES ANTALYA-KKTC SEFERLERİNİ BAŞLATTI

Açıklamada, Sky Airlines’ın, İstanbul’dan sonra, Antalya’dan da KKTC’ye sefer düzenlemeye başladığı, 13 Mayıs’ta başlayan Antalya-KKTC seferlerinin karşılıklı olarak haftanın 3 günü yapılmaya başlandığını ifade edildi.

GÖRGÜLÜ: “KKTC BİZİM EN ÖNEMLİ DESTİNASYONLARIMIZ ARASINDA”

Sky Airlines’ın tarifeli KKTC uçaklarının orkideyle süslenmesine ilişkin açıklama yapan Sky Airlines Genel Müdürü Tahir Görgülü, “KKTC Başbakanımız ile Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanımız Lefkoşa’ya uçtuğumuz ilk gün bizden uçağımızı adanın simgesi orkide ile süslememizi istemişlerdi. Onlara verdiğimiz sözü geciktirmeden hayata geçirdik. Artık Sky Airlines’ın tarifeli KKTC uçağını pembe bir orkide süslüyor” dedi.

Görgülü, “Yavru vatanımız KKTC bizim göz bebeğimiz. Biz Lefkoşa’yı en önemli destinasyonlarımızdan biri olarak görüyoruz. Bunun için 15 Nisan’da İstanbul’dan başlattığımız Lefkoşa uçuşlarımıza, 13 Mayıs’ta Antalya-Lefkoşa uçuşumuzu da ekledik. Böylece Sky Airlines olarak yavru vatanla olan bağlarımızı daha da güçlendireceğiz” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 12505 defa okunmuştur
Sky Airlines den uçaklarına Kktc Modifleri Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans