Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük, Kthy Eylemi İSYANDIR
18 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 21:37

Küçük, Kthy Eylemi İSYANDIR

KTHY’yi batıranların “çalışanların haklarını koruyor” gerekçesiyle Başbakanlık önünde eylem yaptıklarını söyledi

Yapılan eylemlerin demokratik boyutların ötesine geçtiğine işaret eden Küçük, “Hele bugünkü hareketleri bir hak aramanın ötesinde bir isyandır” dedi. Başbakan Küçük, şöyle devam etti:

“Böyle hak arama olamaz. Hiçbir sendikaya böyle hak verilmez. Zannederlerse ki zorbalıkla, terörle hak alacaklar, üstelik de batırdıkları bir şirketin. Böyle bir imkanı kendilerine verecek hükümeti bulmaları da mümkün değildir” dedi.

“YALANA TEVESSÜL EDİYORLAR”

Başbakan Küçük, yapılan açıklamalarda da yalanlar söylendiğini belirtti. Küçük, “Başbakanı karşılamaya gelen bakanlar demişler ki KTHY çalışanları için yapılacak başka bir şey yok. Beni sadece bir bakan karşıladı. O da bana vekalet eden İçişleri Bakanı Nazım Çavuşoğlu’dur. Kimseye konuşmadı” dedi.

Kendisinin Bakanlar Kurulu toplantısına gelişiyle ilgili de gerçekleri yansıtmayan açıklamalar yapıldığına dikkat çeken Başbakan Küçük, kendisinin ön kapıdan geldiği, ancak eylemcilerin şişe atmaları üzerine yan kapıdan girdiği yönünde demeçler olduğunu söyledi.

Küçük, “Ben bütün basının önünde ana kapıdan girdim. Bunun için bile yalana tevessül etmek zannedersem doğru değil” dedi.

“VERMİŞ OLDUĞUM SÖZÜN YANINDAYIM AMA…”

Başbakan İrsen Küçük, özellikle Meclis’te temsil edilen siyasi partilerle birlikte birçok toplantı yaptıklarını ve havayolu çalışanlarının bazı sıkıntılarını giderebilmek için devletin imkanlarını zorladıklarını belirtti.

Ek bütçeyle Meclis’e başvuracaklarını açıklamalarına rağmen demokratik boyutların ötesine geçen, terör havası estirilen eylemler gerçekleştirmenin doğru olmadığını söyleyen Küçük, “Hükümetin ve benim parlamentodaki siyasi parti liderlerine vermiş olduğum sözün yanındayım, ama bu şekilde hareket eden geçmiş KTHY çalışanlarının desteklenmesi de mümkün değildir” dedi.

EYLEMLER ŞİDDETLENECEK AÇIKLAMALARI

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Başbakan Küçük, eylemlerin “Karar çıkmazsa eylemlerini şiddetlendirecekleri” yönündeki açıklamalarının hatırlatılması üzerine, Bakanlar Kurulu’nun bugünkü koşullarda karar üretmesinin mümkün olmadığını belirtti.

Küçük, Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı’nın geçen hafta çalışanları çağırarak, kendisinin de Meclis’te yaptığı açıklamalarda, eski çalışanların işsizlik parası alması için ek bütçe için Meclis’e gidileceğini ve kaynağın da yaratıldığını duyurmasına rağmen olayın bu şekle dökülmesine anlam veremediğini söyledi.

Başbakan Küçük, “Konu Bakanlar Kurulu’nun bu haftaki gündemindeydi ama bu şekilde Bakanlar Kurulu’nun konuyu müzakere etmesi mümkün değildir. Dolayısıyla bizim her şeye rağmen bu arkadaşların mağduriyetlerini gidermek için yaptığımız iyi niyetin ve parlamentoda bana verilen desteğin ortadan kalkmasını sağladılar” dedi.

“ŞİRKETİN BATIRILMASINDA SENDİKANIN, ÇALIŞANLARIN KABAHATİ YOK MU?”

Başbakan İrsen Küçük, “Verdiği sözlere neden güvenilmediğinin” sorulması üzerine, “İyi niyet yok. İyi niyet olsa, açıklamalara rağmen eylem yaparsanız, bu hak aramaktan çıkar. Açıkça terör havası estirilmeye çalışılmaktadır” dedi.

Küçük, “KTHY’yi batıranlar eylem yapıyor” sözleri hatırlatılarak, “batıranların” kim olduğunun sorulduğu soruya “Sendikanın, çalışanların kabahati yok mu? Hep yönetim kurullarında mı kabahat? Bu kuruluşun batmasında yönetim kurullarının hatası varsa, o kadar da çalışanların ve sendikanın kabahati vardır” yanıtını verdi.

Bu haber toplam 1984 defa okunmuştur
Küçük, Kthy Eylemi İSYANDIR Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans