Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rauf Denktaşın Son Sağlık Durumu
25 Mayıs 2011 Çarşamba Saat 16:17

Rauf Denktaşın Son Sağlık Durumu

Kalbindeki ritim bozukluğu sonucu beynine giden damarlarda meydana gelen tıkanıklık nedeniyle kaldırıldığı YDÜ Yoğun Bakım Servisi’nde tedavisi devam eden Rauf Denktaş’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor.

Yapılan müdahaleler sonrası sol tarafındaki kısmi felç durumunda biraz iyileşme olmasına karşın Hastane yetkilileri net bir şey söylemek için 72 saatin geçmesi gerektiğini, bir kez daha vurguladılar.

YDÜ Hastanesi Başhekim Yardımcısı Erkan Kaptanoğlu ve Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, düzenledikleri basın toplantısında, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlık durumundaki son  gelişmeler hakkında bilgi verdi. Saat 16.00’daki basın toplantısında Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın oğlu, DP Genel Başkanı Serdar Denktaş da hazır bulunarak açıklama  yaptı.

ERKAN KAPTANOĞLU

YDÜ Hastanesi Başhekim Yardımcısı Erkan Kaptanoğlu, yaptığı açıklamada, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın  bugün itibarıyla bir miktar daha iyi gösterge sağladığını söyledi.

Kaptanoğlu, yapılan acil mücadeleye cevap vermesi sonucu bu sabah çekilen MRI’da ek bir kanama, ödem gelişmesi ve beyinde şişme gibi bir hadise ile karşılaşılmadığını ve bu nedenle cerrahi bir müdahaleye ihtiyaç duyulmadığını belirtti.

MEHMET ÖZMENOĞLU

Nöroloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet  Özmenoğlu ise, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın klinik durumu ile ilgili bilgiler aktardı.

Prof. Dr. Mehmet  Özmenoğlu, yaptığı açıklamada şu an itibarıyla  Denktaş’ın genel durumunun iyi olduğunu söyledi.

“Sözel uyarılara cevabı var. Klinik takibi yapılıyor. Sadece nöroloji ile ilgili değil, bunun yanı sıra kalbi ile ilgili problemleri de var. Onları da Kardiyoloji ve Dahiliye Bölümlerinden destek alarak tedaviye devam ediyoruz. Şu anda klinik durumunda bir kötüleşmesi yok. Sol tarafındaki felç durumu devam ediyor. 24 saat dolmak üzere, 24 saatten sonra 48’inci saat bizim için önemli. 72’nci saati de aştıktan sonra size daha detaylı ve kalıcı bilgiler sunabileceğiz” diyen Özmenoğlu, şu an için aktaracakları bilgilerin bu meyanda olduğunu kaydetti.

SERDAR DENKTAŞ

Serdar Denktaş ise, yaptığı kısa konuşmada, “Kuzey Kıbrıs’tan, Türkiye’den, İngiltere’den, Avustralya’dan arayan, ulaşamayan ama duaları ile bize katkıda bulunan herkese, Kuzey Kıbrıs’ta yaşayan ve kiliselerinde duaya başlayan yabancılara da teşekkür ediyorum. Bu ilgi ve bu dualar mutlaka cevabını görecektir diye düşünüyorum” dedi.

Denktaş, büyük bir gayretle tedaviye devam eden YDÜ Hastanesi ekiplerine de bir kez daha teşekkür etti.

YDÜ Hastanesi ekipleri, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın  sağlık durumuyla ilgili yeni açıklamanın yarın saat 10.00’da yapılacağını da açıkladılar.

ZİYARETLER

Öte yandan Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın durumunu merak eden çok sayıda yetkili ve vatandaşın, YDÜ Hastanesi’ne ziyaretleri devam ediyor.

Ziyaretçiler arasında olan TC Lefkoşa Büyükelçisi Halil İbrahim Akça, Cumhurbaşkanı’nın espri yaptığını ve durumunu çok iyi gördüğünü ifade etti. Büyükelçi Akça, bir soru üzerine, Türkiye’den ambulans uçağın bekletildiğini ancak şu anda Denktaş’ın Türkiye’ye gitmesi ihtimalinin bulunmadığını kaydetti.

Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Adem Huduti, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal, Başsavcı Aşkan İlgen, birçok kurum ve kuruluş temsilcisi, diğer askeri yetkililer ile vatandaşlar ve sevenleri Denktaş’ı ziyaret edenler arasında yer aldı.

Bu arada, ziyaretçiler için hastane girişine taziye defteri açıldı. Denktaş’ı ziyaret edenler, açılan deftere duygu ve düşüncelerini yazıyor.

Bu haber toplam 13487 defa okunmuştur
Rauf Denktaşın Son Sağlık Durumu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans