Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Meclis önünde destek grevi
26 Mayıs 2011 Perşembe Saat 07:37

Meclis önünde destek grevi

Kthy Çalışanlarına Destek amaçıyla meclis çalışanları sendikası uyarı grevi yapıyor

Meclis Çalışanları Sendikası KTHY çalışanlarına destek belirtmek için 1 saatlik uyarı grevi yapıyor. KTHY çalışanları Meclis'te toplandı...

Mec-Sen Başkanı Remzi Kudret, eylemde yaptığı açıklamada, ülkenin son günlerde “adeta bir yangın yerine döndüğünü” belirterek, “dayatma paketlerle” kamu çalışanlarının haklarının her geçen gün geriletileceğini; özel sektör çalışanlarının iş güvencesi olmadan, insani yaşam koşullarının altında çalıştırıldığını savundu.

Kudret, “gelmiş geçmiş hükümetlerin elbirliğiyle batırılan” KTHY’nin çalışanlarının aylardır sokaklarda hak aramak zorunda bırakıldığını söyledi.

Kudret, “7’den 70’e herkes” KTHY çalışanlarına destek verirken, hükümetin seyirci kaldığını savunarak sırada Ercan, elektrik ve telefon kurumları olduğunun en yetkili ağızlarca açıklandığını; “özelleştirme ve piyasalaştırma saldırılarına direnen, hakkını arayan, ülkesinin geleceği için mücadele edenlerin tutuklandığını, kendilerine terörist damgası vurulduğunu” iddia etti.

Remzi Kudret, “Kurtulmak yok tek başına, ya hep beraber ya hiçbirimiz” diyerek KTHY çalışanlarıyla dayanışma belirtmek için bir saatlik uyarı grevi yaptıklarını söyledi ve yurttaşları ve örgütleri de destek vermeye çağırdı.

KTAMS’ın destek verdiği eyleme Hava-Sen üyesi eski KTHY çalışanları da katıldı. CTP Milletvekili Mehmet Albayrak ile Kamu-Sen Başkanı Mehmet Özkardaş da eylem yerine giderek destek belirtti. Eylemde “Birlik, mücadele, dayanışma” ve “Meclis Hava-Sen omuz omuza” sloganları atılarak alkış tutuldu.

Eylemin ardından Hava-Sen üyeleri meclis izleyici locasına geldi.

Bu haber toplam 1610 defa okunmuştur
Meclis önünde destek grevi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans