Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük, Londrada Baloya katıldı
26 Mayıs 2011 Perşembe Saat 08:57

Küçük, Londrada Baloya katıldı

Baloya eşi Gülin Küçük’le katılan Başbakan Küçük, burada yaptığı konuşmada, birlik, beraberlik ve dayanışma çağrısı yaparak, “en önemli görevimiz KKTC’yi yaşatmak. Hep beraber bu milli görevi yerine getireceğiz” dedi.

Baloya eşi Gülin Küçük’le katılan Başbakan Küçük, burada yaptığı konuşmada, birlik, beraberlik ve dayanışma çağrısı yaparak, “en önemli görevimiz KKTC’yi yaşatmak. Hep beraber bu milli görevi yerine getireceğiz” dedi.

Baloya Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği Müsteşarı Kerem Kıratlı, Başkonsolos Ahmet Demirok, Askeri Ataşesi Deniz Kurmay Albay İbrahim Özdem Koçer, KKTC Londra Temsilcisi Kemal Köprülü, elçilik ve temsilcilik yetkilileri, sivil toplum örgütü  başkan ve temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan baloda Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’a acil şifalar dilendi.

Baloda sırasıyla, Kıbrıs Türk Cemiyeti Başkanı Mustafa Gençsoy, Başbakan İrsen Küçük, TC Londra Büyükelçiliği Müsteşarı Kerem Kıratlı, Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin birer konuşma yaptı.

GENÇSOY

Kıbrıs Türk Cemiyeti Başkanı Mustafa Gençsoy, baloda yaptığı konuşmada, Cemiyetlerinin 60. kuruluş yıldönümünün kutlu olmasını dileyerek, Cemiyetin 1951 yılında kurulduğunu ve Avrupa’nın en eski Türk cemiyeti olduğunu söyledi.

KÜÇÜK

Başbakan İrsen Küçük de, yaptığı konuşmada, Cemiyetin 60. yılını kutlayarak, nice 60 yıllar diledi ve “size yavru vatandan selamlar, sevgiler getirdim” dedi.

Londra’da yaptığı temaslar süresince kendini KKTC’de hissettiğini ifade eden Başbakan Küçük, yurt dışında yaşayan vatandaşların vatan hasretinin büyük olduğunu belirtti. Başbakan Küçük, “ bu sevgi ve hasreti azaltmak için sizleri daha sık ülkenize bekliyoruz” dedi.

Yurt dışında yaşayan vatandaşların sorunları olduğunu bildiğini, bunları karşılıklı anlayış içinde çözmenin görevleri olduğunu söyleyen Başbakan Küçük, birlik, beraberlik ve dayanışma çağrısı yaptı.  Başbakan Küçük,  “en önemli görevimiz KKTC’yi yaşatmak. Hep beraber bu milli görevi yerine getireceğiz” diye konuştu.

“SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN BAKANLAR VE MİLLETVEKİLLERİNİ GÖNDERECEĞİM”

Sorunların birçoğunun çözümlenebileceğini, sorunların en kısa zamanda çözümü için bakanları ve milletvekillerini İngiltere’ye göndereceğini söyleyen Başbakan Küçük, “burasını KKTC’nin bir köyü, bir yerleşim yeri gibi düşünerek sorunları en kısa zamanda aşacağız” dedi.

Anavatan Türkiye ile işbirliğinin önemine dikkat çeken Başbakan Küçük, “yıllarca anavatanın hasretiyle yandık. 1974’te Mehmetçiğin gelmesiyle bu hasret bitti. Bir daha asla ayrılmayız” şeklinde konuştu.

Konuşmasında, Londra’daki temasları hakkında da bilgi veren Başbakan Küçük, İngiltere’de yaşayan vatandaşların sorunlarını bire bir olarak sivil toplum örgütleriyle konuştuklarını, mevcut sorunları hükümete ileteceğini ve hep birlikte çözeceklerini kaydetti.

KKTC’deki son durum hakkında da bilgi veren Başbakan Küçük, görüşmelerin devam ettiğini belirtti. Başbakan İrsen Küçük, milli davanın, Kıbrıs Türk halkının haklılığının ispatlanarak, hak ettiği yere gelmesinin, Kıbrıs Türk halkının ilelebet yaşatılmasının herkesin görevi olduğuna vurgu yaptı.

KKTC’nin hızla geliştiğine dikkat çeken Başbakan Küçük, KKTC’de yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Özellikle turizm alanında çok önemli gelişmelerin yaşandığını ifade eden Başbakan İrsen Küçük, KTHY’nin durumundan üzüntü duyduklarını, ancak yeni hava yolunun en kısa zamanda kurulacağını söyledi.

KIRATLI

Türkiye Cumhuriyeti Londra Büyükelçiliği Müsteşarı Kerem Kıratlı da, konuşmasında, Cemiyetin 60. kuruluş yıldönümünü kutlayarak, baloda bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Cemiyetin İngiltere’deki Kıbrıs Türklerinin timsali olduğunu ifade eden Kıratlı, Cemiyete Kıbrıslı Türklerle birlik ve beraberlik içinde nice 60 yıllar diledi.

Kıratlı, TC ve KKTC halkı arasındaki bağların daha da güçlenerek devamı temennisinde bulundu.

GÜLTEKİN VE HUGHES

Türkiye İşçi Partisi Genel Başkan Vekili Mehmet Bedri Gültekin de, konuşmasında Cemiyetin 60. kuruluş yıldönümünü kutladı.

Baloya katılamayan İngiltere Liberal Demokratlar Parti Başkan Yardımcısı ve Avam Kamarası Milletvekili Simon Hughes de bir mesaj göndererek, Cemiyetin 60. yılını kutladı.

Konuşmaların sonunda Başbakan İrsen Küçük, 60. yılları anısına Kıbrıs Türk Cemiyeti Başkanı Mustafa Gençsoy’a plaket takdim etti.

Bu haber toplam 1639 defa okunmuştur
Küçük, Londrada Baloya katıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans