Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gata dan Denktaş için 6 doktor geldi
26 Mayıs 2011 Perşembe Saat 23:40

Gata dan Denktaş için 6 doktor geldi

GATA Prof. Tabip Albay Yaşar Kütükçü başkanlığında 6 kişilik doktorlar heyeti, Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi Yoğun Bakım Bölümü’nde tutulan Denktaşın sağlık kontrolü için bu akşam KKTC’ye geldi.

Aralarında uzmanların da olduğu 6 kişilik GATA heyeti, Denktaş'a konsültasyon yapacak ve hastane heyetinden Denktaş’ın sağlık durumu hakkında brifing alacak.

GATA heyeti, hastaneye gelişlerinde hastane yetkilileri ve Denktaş'ın oğlu, Demokrat Parti Genel Başkanı Serdar Denktaş tarafından karşılandı.

YAZILI AÇIKLAMA

Bu arada, Gülhane Askeri Tıp Akademisi GATA’dan bir ekibin, Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlık kontrolü için bu akşam KKTC’ye gelmesi konusunda hastaneden yazılı bir açıklama yapıldı.

Açıklama şöyle: “Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden (GATA) Prof. Tabip Albay Yaşar Kütükçü başkanlığında 6 kişilik doktorlar heyeti, Türkiye Cumhuriyeti Genel Kurmay Başkanlığı adına Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı ziyaret etmek ve yerinde bilgi almak amacıyla KKTC’de bulunan Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne geldi.”

Öte yandan, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral Adem Huduti ile Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Mehmet Daysal da GATA heyetinden önce hastaneye geldi.

Ayrıca, KKTC'nin İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat ve eşi Oya Talat da, hastanede Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş'ı ziyaret etti.

Bu haber toplam 1843 defa okunmuştur
Gata dan Denktaş için 6 doktor geldi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans