Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Silifke den Girne ye kürecek çekecekler
27 Mayıs 2011 Cuma Saat 08:44

Silifke den Girne ye kürecek çekecekler

Sokak çocukları ve kanser araştırmalarına yardım amacıyla Silifkeden Girneye kanoyla gidilecek

Özel bir madencilik şirketinde çalışan İsveçli jeolog ile İngiliz finans danışmanı, KKTC'de sokak çocukları ve kanser araştırmalarına yardım amacıyla Silifke'den Girne'ye kanoyla gidecek.


Türkiye'de faaliyet gösteren Galata Madencilik A. Ş. 'de jeolog olarak görev yapan 25 yaşındaki İsveç vatandaşı Francis Wedin ile aynı şirkette finans danışmanı olan İngiliz vatandaşı 39 yaşındaki James Swanson, 31 Mayıs akşamı saat 18. 00'de Mersin'in Silifke İlçesi Taşucu Mevkii'nden 3, 5 metrelik profesyonel kano ile açılacak. Yardımsever iki kişyi, yaklaşık 65 mil kürek çekerek 1 Haziran'da Girne limanında olacak.


Hazırlıklarını Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde sürdüren, Kıbrıs'ta doğup büyüyen ve çok iyi derecede Türkçe konuşan Francis Wedin, KKTC'deki sokak çocuklarına ve kanser araştırmalarına yardım ve destek amacıyla kürekle Türkiye'den KKTC'ye geçeceklerini belirtti. Wedin, "Arkadaşım ile böyle bir proje hazırladık. Çalıştığımız şirket de sponsor oldu. Bizi takip edecek bir tekne ile fotoğraf ve video çekimleri yapıp bunun satışından elde edilecek gelirle destek olmayı amaçladık. Hem bakıma muhtaç çocuklarımıza hem de çağımızın en illet hastalığı olarak kansere dikkat çekmek amacındayız. 65 millik güzergahta zaman zaman karşılaşacağımız teknelere yönelik pankartlar da açacağız" dedi.


Wedin ve Swanson, 1 Haziran Çarşamba günü saat 11. 00 civarında Girne limanında KKTC Sağlık Bakanlığı ve yerel yöneticilerin düzenleyeceği törenle karşılanacak.

Bu haber toplam 12743 defa okunmuştur
Silifke den Girne ye kürecek çekecekler Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans