Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tatar, Bay-Sen i ziyaret etti
27 Mayıs 2011 Cuma Saat 10:22

Tatar, Bay-Sen i ziyaret etti

Maliye Bakanı Ersin Tatar, Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu Çalışanları Sendikası’nı (BAY-SEN) ziyaret ederek, çalışanların sorunlarını dinledi.

Bakan Tatar, görüşmede yaptığı konuşmada Bayrak Radyo ve Televizyon Kurumu’nun ülkeye mal olmuş bir yayın kuruluşu olduğunu ifade ederek, BRT’nin sadece kamu yayıncılığı yapmadığını; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki özel yayıncılık alanına da öncülük ettiğini söyledi.

BRT’nin içinde bulunduğu sıkıntıların bilincinde olduğunu belirten Bakan Tatar, BRT yasası ile sorunların sağlıklı ve kalıcı çözümü için çalıştıklarını dile getirdi.

Ülkede ekonomik tedbirler alındığını anımsatan Bakan Tatar, her yıl bütçeden BRT’ye ayrılan miktarın değişmemesi kaydıyla ve bir bütçe disiplini ile sorunlara çözüm bulmayı hedeflediklerini kaydetti.

SAKALLI

BAY-SEN Başkanı Salih Sakallı ise BRT’nin meclis alt komitesinde bekleyen yasasının çalışanlar için önemine vurgu yaparak, yasanın geçmesiyle mevcut personelin boş kadrolara yerleşebileceğini ve terfilerin yapılabileceğini anlattı.

Bakan Tatar’a sorunlara gösterdiği ilgiden dolayı teşekkürlerini ileten Sakallı, BRT’yi daha çağdaş ve gelişmiş bir yapıya taşımak için çalışacaklarını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1626 defa okunmuştur
Tatar, Bay-Sen i ziyaret etti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans