Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Taşınmaz Mal komisyonu başvuruları artıyor
28 Mayıs 2011 Cumartesi Saat 10:36

Taşınmaz Mal komisyonu başvuruları artıyor

Kıbrıslı Rumların, KKTC Taşınmaz Mal Komisyonu’na yaptıkları başvuruların istikrarlı bir artış göstermekte olduğu gözlendi

KKTC Taşınmaz Mal Komisyonu’nun internet sitesinden derlediği haberinde, bu yıl 26 Mayıs’a kadar Kıbrıslı Rumlar tarafından Komisyon’a toplam 389 başvuru yapıldığını belirtti, geçen yıl yapılan başvuru sayısının 397 olduğuna işaret etti.

Bu ay yapılan başvuruların 85’e ulaştığını kaydeden gazete, Nisan’da 91, Mart’ta 81, Şubat’ta 71, Ocak ayında ise Komisyon’a 59 başvuru yapıldığını yazdı.

Komisyon’un, Haziran ayının son 10 gününde 225 başvuruyu incelemeyi planladığını ifade eden gazete, “Komisyon’un bu başvuruların tümünü inceleyemeyeceğinin, ayrıca Kıbrıslı Rumların taleplerini karşılayacak pozisyonda olamayacağının aşikâr olduğu” yorumunda bulundu.

Haziran ayının ilk iki haftasında, Komisyon tarafından, 60 Kıbrıslı Rum’un başvurusunun daha gözden geçirilmesinin planlandığını kaydeden gazete, Komisyon’un şu ana kadar, yani Mayıs ayında, sadece 4 karar aldığını; daha önceki kararların ise Mart ayının da öncesine gittiğini ekledi.

Kurulduğundan bu yana Komisyon’a toplam 1229 başvuru yapıldığını ifade eden gazete, bunlardan sadece 238’i için nihai kararlar alındığını yazdı.

Bu haber toplam 11668 defa okunmuştur
Taşınmaz Mal komisyonu başvuruları artıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans