Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rauf Denktaşa müzikli tedavi uygulanıyor
29 Mayıs 2011 Pazar Saat 18:31

Rauf Denktaşa müzikli tedavi uygulanıyor

Geçtiğimiz hafta hastaneye kaldırılan KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaşın sağlık durumu aynı seyrini devam ettiriyor.

Geçtiğimiz hafta hastaneye kaldırılan KKTC kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın sağlık durumu aynı seyrini devam ettiriyor. Denktaş'ın doktorları KKTC'nin eski Cumhurbaşkanının sağlık durumunda bir dalgalanma olmadığını söyledi. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu da Denktaş'a müzikli tedavi uygulandığını belirtti.


Denktaş'ın doktorları Yakın Doğu Hastanesi'nde bu sabah yapmış oldukları basın açıklamasıyla Denktaş'ın son durumu hakkında son gelişmeleri aktardı. Denktaş'ın doktorları kurucu cumhurbaşkanının sağlık durumunun düne göre aynı olduğunu ifade etti.


DENKTAŞ İLK OLARAK 'DAĞ BAŞINI DUMAN ALMIŞ' MARŞINI DİNLEDİ


KKTC eski Cumhurbaşkanının nöroloji açısından sağlık durumunu değerlendiren Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu, hastanın durumunda herhangi bir gerileme gözükmediğini; ama nörolojik açıdan iyi olduğunu söyledi. Özmennoğlu, "Denktaş kendisine söylenenlere hareketsel tepkiler veriyor. Kurucu cumhurbaşkanına müzik dinletiyoruz. İlk olarak 'dağ başını duman almış' marşıyla başladık. Denktaş, bu marşı dinlediğinde elleriyle bu marşa eşlik ediyor. " şeklinde konuştu.


Denktaş'ın kalp ritminde herhangi bir sorunun görülmediğini ifade eden Kardiyoloji Bölümü Uzmanı Orhan Önalan, Denktaş'ın kalbindeki ritm bozukluğunun kontrol altına alındığını söyledi. Önalan, "Kalp durumu bizim istediğimiz durumda seyretmektedir. Kalbi açısından herhangi bir sıkıntı yok" dedi.


Yakın Doğu Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr Erkan Kaptanoğlu'nun yapmış olduğu genel bir değerlendirmeye göre de Denktaş'ın, kalbi ve şekeri düne göre daha iyi gözüküyor. Kaptanoğlu, "Sabah hastanın bağlı olduğu tüpü çıkarmayı planlıyorduk; ancak iyileşme hızında yavaşlama gözlemlenince bunu daha sonra yapma kararı aldık. Akciğer enfeksiyonunun tamamen geçmesini bekliyoruz. Ondan sonra solunum cihazından Denktaş'ı çıkaracağız. " bilgisini verdi.


Denktaş'ın solunum cihazından erken ya da geç çıkarılmasının ne gibi sorunlar doğuracağı yönündeki bir soruya Kaptanoğlu, "Uzun süre kalınca enfeksiyon riski artar, kısa süre kalma durumunda da hastamızı tekrardan tüpe bağlamak durumunda kalırız. Tamamen emin olduktan sonra bunu gerçekleştirmek istiyoruz. " diye cevap verdi.

Bu haber toplam 1800 defa okunmuştur
Rauf Denktaşa müzikli tedavi uygulanıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans