Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kamu-Sen İşçi Affına karşı
30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 11:59

Kamu-Sen İşçi Affına karşı

Kamu - Sen, “kriminal olaylara seyirci kalan hükümetin şimdi de kaçak işçilere ‘af’ çıkarmaya hazırlandığını” öne sürerek, bu duruma tepki gösterdi.

Kamu - Sen Genel Başkanı Mehnet Özkardaş yaptığı yazılı açıklamada, konuyla ilgili olarak önümüzdeki günlerde, Meclis’te temsil edilen siyasi parti ve sivil toplum örgütlerine yönelik ziyaret başlatacağını duyurdu.

Yıllardır, bu ülkedeki en büyük sorunun kontrolsüz nüfus olduğunu, kontrolsüz nüfusun başta sağlıkta ve eğitimde olmak üzere her alanda yaşam kalitesini azalttığını belirten Özkardaş, şu görüşlere yer verdi:

“En az nüfusumuz kadar olan kontrolsüz nüfus ve kaçak nüfusa hizmet vermek için fazladan yüzlerce sağlık ve eğitim personelinin yanı sıra, polis, gardiyan, memur sayılarında da zorunlu istihdamlara gidilmiştir.  Kontrolsüz nüfus ve kaçak işgücü (aslında işgücü de değil!) bizlere ekonomik yük getirdiği gibi yaşanan kriminal olayların, bozulan sosyal ve kültürel yapımızın faturası da yine bizlere çıkartılmaktadır.”

UBP Hükümeti’nin, tüm kesimlerinin hassas olduğu, kaçaklara “af” ve “beyaz kimlik” konusunda atacağı adımları “on kez” düşünmesi gerektiğini kaydeden Özkardaş, “Bu ülkede, gelen nüfusa istihdam edecek kadar iş mi var ki? Fabrikalarımız, sanayi tesislerimiz mi var? Turistler doldu taştı da eleman ihtiyacımız mı var?” diye sordu.

“Kendi vatandaşı işsizlikten göç ederken ‘devlet kamu devleti oldu…’ bahanesiyle, kamu çalışanlarının tüm haklarını budamak, KTHY çalışanlarını işsizliğe ve açlığa sürüklemek, ülkeye kaç kişinin girip çıktığının hesabını bile bilmemek, adam öldürenlere, bomba koyanlara, tecavüz edenlere, mafyalık yapanlara, çete kuranlara ve onların arkasında olanlara karşı aciz olmakla” suçladığı  hükümetin çareyi; “af” çıkartmakta ve asıl vatandaşlığa geçiş için “beyaz kimlik” vermek için yasa gücünde kararname çıkartmakta bulduğunu ileri süren Özklardaş, açıklamasının sonunda şu görüşleri dile getirdi:

“Ülkemize çalışmaya gelen temiz, çalışkan, toplumla kaynaşan insanlarda vardır. Ancak, ülkemiz sorma gir hanı olduğu için onları diğerinden ayırmak güçleşiyor. Aslında, kapılarımızda adam gibi denetim yapılsa ve girişlerde bazı kriterler aransa hiçte zor olmayacak, ama niyet başka…

Sendikamız vatandaşlık, kontrolsüz nüfus ve kaçak işgücü ile ilgili ciddi kaygılar taşımaktadır. Bu konuda hükümeti yeniden uyarıyoruz. Ateşle oynamayanız!

Muhalefet partilerimizin de bu konularla ilgili halkımızla ve sivil toplum örgütleriyle birlikte taraf olması kaçınılmazdır.”

Bu haber toplam 1747 defa okunmuştur
Kamu-Sen İşçi Affına karşı Haberi

YORUMLAR
türkiye
türkiye
türk olmasaydı türk halkı olmasaydıı türkiye olmasaydı sen nasıl gecinicektiin km sana yardım edicekti kimin bayragını dalgalandırıyosunn ve türkiye olmasaydıı bugun hayatta olabilecekmiydiin birazda siyaseti bırakta bunları düşün...
30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 12:14

DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans