Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemal Tunç ölümünün 4. Yıldönümünde anıldı
30 Mayıs 2011 Pazartesi Saat 12:10

Kemal Tunç ölümünün 4. Yıldönümünde anıldı

Kıbrıs Türk Devlet Tiyatroları’nın kurucularından, tiyatro sanatçısı Kemal Tunç, ölümünün dördüncü yıldönümünde kabri başında anıldı.

Lefkoşa Kabristanlığı’ndaki anma törenine ailesi, iş arkadaşları ve meslektaşları katıldı.

Törende sırasıyla Kemal Tunç’un eşi Güzide Tunç, Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Koordinatörü Yaşar Ersoy birer konuşma yaptı.

Tunç ve Ersoy’un konuşmasının ardından törene katılanlardan isteyenler Tunç’la ilgili anılarını anlattı ve düşüncelerini dile getirdi.

Kemal Tunç’un eşi Güzide Tunç, eşinin yıllarca “Çocuk Saati”nde emek verdiğini ve çocukları çok sevdiğini, bu nedenle de çocuk parkının birine eşinin isminin verilmesinden gurur duyduğunu söyledi.

Tunç, Kemal Tunç’u unutturmayan ve her fırsatta anan arkadaşlarına teşekkür etti.

ERSOY

Lefkoşa Belediye Tiyatrosu Koordinatörü Yaşar Ersoy da LTB Tiyatrosu adına yaptığı konuşmada, Tunç’un Kıbrıs Türk Tiyatrosu’nun “çocuk yürekli koca adamı” olduğunu söyledi.

Tunç’un Kıbrıs Türk Tiyatro tarihinde “milat oluşturan” birkaç kişiden biri olduğunu ifade eden Ersoy, Kemal Tunç’un uğradığı tüm haksızlıkların Kıbrıs Türk Tiyatrosunun temel meselesi olduğunu kaydetti.

Bugün tiyatrolar neyle mağdur oluyorsa, çağdaşlaşma, yasa adına o dönemde de aynılarının geçerli olduğunu ifade eden Ersoy, yöneticilere “Kıbrıs Türk tiyatrosunu aydınlığa çıkarın” diye seslendi.

Ersoy, toplumun tiyatro seyircisi olduğunu, ancak tiyatronun yasaya, salona ihtiyacı bulunduğunu belirterek, yöneticilerin de artık “üç maymunu oynamaktan” vazgeçmesini talep etti.

Bu haber toplam 11311 defa okunmuştur
Kemal Tunç ölümünün 4. Yıldönümünde anıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans