Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eğitim Fakülteleri Çalıştayı Yarın
01 Haziran 2011 Çarşamba Saat 09:30

Eğitim Fakülteleri Çalıştayı Yarın

Üniversitelerin eğitim fakülteleri dekan ve bölüm başkanları, “Yükseköğretimde Kalite ve Yeni Yönelimler: Eğitim Fakültelerinin Yeri ve Önemi” konulu çalıştayda biraraya geliyor.

6 üniversitenin eğitim fakülteleri dekan ve bölüm başkanlarının katılımıyla düzenlenecek çalıştayda, Eğitim Fakülteleri Program Akreditasyon çalışmaları, diğer disiplinlerde akreditasyon çalışmaları, MİAK, MÜDEK, FEDEK örgütlerinin yapılarının ve oluşumlarının takibi ile yakın ve orta vadede hedeflenecek yol haritası ele alınacak.

YÖDAK Başkanı Prof.Dr. Hasan Ali Bıçak, program bazında gerçekleştirilen akreditasyonların mevcut kaliteyi ileriye götürmenin yanında tescil etme yönünden de büyük önem arzettiğini belirterek,  Türkiye’de Mimarlık Akreditasyon Kurulu (MİAK), Mühendislik Değerlendirme Kurulu (MÜDEK) ve Fen Edebiyat Fakülteleri Kurulu (FEDEK) akreditasyon çalışmalarını sürdürürken, eğitim fakülteleri programlarını da akreditasyon yoluyla kalitelerini ileriye götürecek ve tescil edecek bir kurumun kurulmasının elzem olduğunu belirtti.

Eğitim fakültelerini değerlendirmek üzere 2000 yılı başlarında Türkiye’de bir takım çalışmalar başlatıldığını ancak sonuçlandırılamadığını ifade eden Bıçak, “Gerek YÖDAK’ın ve gerekse üniversitelerimizin mevcut eğitim kalitelerini daha ileriye götürme adına bu çalışmaları gözden geçirerek sürecin devamı için bir plan ve program çerçevesinde çalışmalarını büyük takdirle izlemekteyim. KKTC’deki üniversitelerimizin imajı güzel sözlerle değil, kalitenin ileriye götürülmesi ve kalitenin tescil edilmesiyle mümkün olabilecektir” dedi.

Bu haber toplam 11175 defa okunmuştur
Eğitim Fakülteleri Çalıştayı Yarın Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans