Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Beni suçlayan Talat neden uzlaşamadı !
01 Haziran 2011 Çarşamba Saat 14:09

Beni suçlayan Talat neden uzlaşamadı !

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, bir anlaşma arayışı içerisinde olduklarını, sadece kendisinin istemesiyle bir anlaşmaya varılamayacağına işaret ederek “Bunu her iki tarafın da masada sergilemesi lazım” dedi.

İkinci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’ın da son dönemlerde yaptığı açıklamalarda kendisini uzlaşmazlıkla suçlamakta olduğunu, oysa görevi döneminde Hristofyas’la görüşenin kendisi (Talat) olduğunu anımsatan Eroğlu, “Sayın Talat’a ‘Niye anlaşmadınız?’ sorusunu sorduğunuz zaman cevap alamıyorsunuz.  Ama, sayın Hristofyas’ın ‘İki partinin temsilcileri olarak rahmetlik Özker Özgür ve Talat’la yaptığımız anlaşma masaya gelsin, ben imzalamaya hazırım’ şeklinde açıklamaları vardır.  Bugün yine bu konu açıldı. Böyle bir anlaşmanın olduğunu, hatta bir dosya halinde sayın Talat’a verdiğini de sayın Hristofyas bize itiraf etmiştir” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Rum Yönetimi Başkanı Dimitris Hristofyas’la bugün gerçekleştirdiği görüşme sonrası Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na dönüşünde basına açıklamalarda bulundu.

Bugün ele aldıkları “Polis” ve “kurucu devletlerin uluslararası antlaşma yapma yetkisi” konularının detaylarının Cuma günü özel temsilcilerin yapacakları görüşmede ele alınacağını söyleyen Cumhurbaşkanı Eroğlu, detayları anlaşılacak şekilde ortaya koyduktan sonra Cenevre’ye gitmeden bu iki konuyu kapatmak istediklerini söyledi. Eroğlu, Hristofyas’la bundan sonraki görüşmesinin ise 15 Haziran’da yapılacağını açıkladı.

“Cenevre’ye gitmeden önce bir toplantı yaparak götürülecek konular üzerinde mutabakat sağlayalım” diye bir önerisi old

Bu haber toplam 11182 defa okunmuştur
Beni suçlayan Talat neden uzlaşamadı ! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans