Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Güney de Siyasilerin seyahat masrafları ödenmeyecek
02 Haziran 2011 Perşembe Saat 10:29

Güney de Siyasilerin seyahat masrafları ödenmeyecek

Güney Kıbırsda ekonomik önlemlere bir yenisi daha eklendi ve artık siyasilerin seyahat masrafları devlet tarafından ödenmeyeceği açıklandı.

Kıbrıs Bankası”nın kredi notu görünümünün “Watch Negative” (Negatif) olarak belirlendiğini, “Marfin Popular Bank”ın uzun vadeli kredi notunun da “BBB”den “BBB-“ye düşürüldüğünü yazdı.

MALİYE BAKANLIĞI: “BORÇLARI AZALTIN, FİYATLARI ARTIRIN”

Gazete, bir diğer haberinde ise, Rum Maliye Bakanlığı’nın 2012 yılı bütçesini hazırlamadan önce, kamu iktisadi teşebbüsü müdürlüklerine borçlarını azaltmaları ve fiyatlara artış yapmaları talimatı verdiğini yazdı.

Haberde, Maliye Bakanlığı’nın ayrıca, vergilerin kamu iktisadi teşebbüslerinin verdiği hizmetle örtüşmesi için yeniden düzenlenmesini önerdiği kaydedildi.

POLİSE DE KESİNTİLER GELİYOR

Gazete, bir başka haberinde de, Maliye Bakanlığı’nın tasarruf etme planlamaları çerçevesinde, Rum polisine de birtakım kısıtlamalar uygulayacağını yazdı.

Maliye Bakanı Harilaos Stavrakis’in Adalet Bakanı Lukas Luka ve Polis müdürlüğü mensupları ile görüşme yaptığını kaydeden gazete, görüşmede akaryakıt kullanımı da dahil polis teşkilatının  giderlerinin en aza indirgenmesi ve 2011 yılı bütçesindeki bazı ödeneklerin kaldırılmasının ele alındığını belirtti.

Haberde, Adalet Bakanlığı 2011 yılı bütçesinin, 2010 yılı bütçesine nazaran 24,39 milyon Euro azaltılarak 337,49 milyon Euro’ya düşürüldüğü de kaydedildi.

Fileleftheros gazetesi de, sadece Adalet Bakanlığı’nın değil, tüm bakanlıkların bütçelerinde kesintilere gidildiğini ve yıllardır planlanmakta olan Adalet Bakanlığı yeni binası, Lefkoşa Polis Genel Müdürlüğü binası ve Limasol İtfaiyesi yeni binasının inşasının 2013 veya 2014 yılına sarkacağını yazdı.

Haberde, acil ihtiyaç bulunan 3 yeni polis karakolu inşası ile sahil güvenlikte kullanılacak 10 şişme botun temin edilmesi konusunun da henüz karara bağlanmadığı belirtildi.

Habere göre Maliye Bakanlığı’nın tasarruf önlemleri çerçevesinde, siyasilerin seyahatlerine de bazı kısıtlamalar uygulanacak. Siyasilerin seyahat masrafları, yalnızca Avrupa Birliği’ni ilgilendiren konularda seyahat ederlerse karşılanacak.

Bu haber toplam 11165 defa okunmuştur
Güney de Siyasilerin seyahat masrafları ödenmeyecek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans