Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gönyeli ye yeni cami yapılıyor
02 Haziran 2011 Perşembe Saat 19:27

Gönyeli ye yeni cami yapılıyor

Kıbrıs Vakıflar İdaresi ve Gönyeli Belediyesi arasında cami yapımı için protokol imzalandı.

Protokole, Kıbrıs Vakıflar İdaresi adına Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Mustafa Kemal Kaymakamzade, Gönyeli Belediyesi adına ise Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Benli ve onur konuğu olarak TC Büyükelçiliği Yardım Heyeti Uzman Müşaviri Ekrem Toklucu imza koydu.

Vakıflar İdaresi Genel Müdürlük Binası’nda imzalanan protokole göre, projenin finansmanı TC Lefkoşa Büyükelçiliği tarafından karşılanacak.

KAYMAKAMZADE

Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü Mustafa Kemal Kaymakamzade törende yaptığı konuşmada, Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin, bugüne kadar tarım, turizm, eğitim, kültür, bankacılık ve emlak gibi birçok alan yanında dini hizmetler de yapmakta olduğunu kaydetti.

Kaymakamzade, “Ebedi bir kurum olan Kıbrıs Vakıflar İdaresi, projelerine bir yenisini daha ekleyerek, halkımıza fayda sağlamaya devam edecektir. Cami projesi ile Gönyeli bölgesindeki ihtiyacı karşılamaktan ve vatandaşlarımıza hizmet etmekten mutluluk duyuyoruz” dedi.

BENLİ

Gönyeli Belediyesi Başkanı Ahmet Benli ise yaptığı konuşmada, şu anda Gönyeli’de hizmet veren caminin kent nüfusunun yaklaşık bin kişilik olduğu dönemde yaptırıldığını, Gönyeli’nin gelişmesiyle birlikte yeni bir cami ihtiyacının doğduğunu söyledi.

Benli, “Yeni bir cami ihtiyacı için yaklaşık iki yıldan beri yaptığımız araştırma ve çalışmaların sonucunda Gönyeli’ye yakışır modern tarzda bir cami projesi hazırlamış bulunuyoruz. Bizlere desteğini esirgemeyen TC Yardım Heyeti’ne ve Vakıflar İdaresi’ne çok teşekkür ederim, hayırlısı olsun” dedi.

TOKLUCU

TC Büyükelçiliği Yardım Heyeti Uzman Müşaviri Ekrem Toklucu ise, cami projelerinin sanıldığı gibi TC Yardım Heyeti tarafından yaptırılmadığı, kendilerinin sadece, ilgili kurumlardan gelen talep üzerine finansman konusunda yardımcı olduklarını söyledi.

İmzalanan işbirliği protokolüne göre yapılacak cami projesinin çizimi Gönyeli Belediyesi tarafından hazırlanacak, Vakıflar Genel Müdürlüğü ise gerekli teknik desteği sağlayacak. Proje hazırlanıp gerekli yasal izinler alındıktan sonra Vakıflar İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından ihaleye çıkılacak.


Bu haber toplam 11999 defa okunmuştur
Gönyeli ye yeni cami yapılıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans