Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tatlses Robot ile yürüyecek
04 Haziran 2011 Cumartesi Saat 19:40

Tatlses Robot ile yürüyecek

Doktoru Tatlısesin yürüme fonksiyonunu daha iyi hale getirebilmek için Lokomat cihazı kullanılacağını bildirdi.

Silahlı saldırıya uğradıktan sonra Almanya'ya giden ve önceki gün Türkiye'ye getirilip, Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi altına alınan ünlü türkücü İbrahim Tatlıses'in, yürüme fonksiyonunu daha iyi hale getirebilmek için "lokomat" adı verilen cihazın kullanılacağı bildirildi.

Merkezin bağlı bulunduğu Kocaeli Romatem Fizik ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Ertunga Öney, Tatlıses'in sağlık durumu ile ilgili bilgi verdi. Tatlıses'in tedavi sürecinin en az bir yıl daha devam edeceğini söyleyen Öney, "Belki bir süre sonra evinde devam m edecek. Çünkü nörolojik hasar kendini hemen tedavi edemez. Zaman çok önemlidir" dedi. Öney, Tatlıses'in yürüme fonksiyonunu daha iyi hale getirebilmek için 'Lokomat' cihazı kullanılacağını bildirdi.

'MORALİ ÇOK İYİ'

Felçli hastalar için kullanılan yürüme robotu Lokomat hakkında bilgi veren Öney şunları söyledi: "Bilgisayar destekli olan bu cihaz, hastaların normal yürüme fonksiyonlarını kazanmaları için onların hareketlerini kolaylaştırmaya çalışıyor. Beynin yürüme hareketini tekrar yapabilmesi açısından ona destek veriyor."
Kireçlenmeleri engellediği de belirtilen robot, hastanın vücut dengesini korumak için de kullanılıyor. Tatlıses'in tedavi gördüğü merkezden yapılan açıklamada ise, ünlü türkücünün durumunun son derece iyi, morali ve tedaviye katılımının da üst düzeyde olduğu bildirildi.

AVUKATI: KARAR LEHİMİZE

Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde İbrahim Tatlıses'i ziyaret eden avukatı Ahmet Küçük, müvekkilinin yargılandığı çete davasında Yargıtay'ın bozma kararının lehine bir karar olduğunu
söyledi. Tatlıses dinlendiği için kendisiyle görüşemediğini söyleyen Küçük, "Mahkemece hükmün açıklanmasının geri bırakılması yönünde bir karar verildiği takdirde denetim süresi sonunda dava düşecek ve sabıkaya dahi işlenmeyecektir" dedi.

KIZI İLE TORUNU ÜNLÜ TÜRKÜCÜYÜ ZİYARET ETTİ

Önceki gün Almanya'dan gelen İbrahim Tatlıses'in İstanbul Maltepe'deki Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki tedavisi robotik yürüme eğitimleriyle başladı. Sanatçıyı, ilk eşi Adalet Tatlı'dan olan büyük kızı ve torunu ziyaret etti. Basın mensuplarından rahatsız olup korumasının arkasına saklanan Tatlıses'in kızı, "Başımdan gidin. Çekmenizi istemiyorum" dedi. Tatlıses'in koruması ise, "Çekerseniz sıkıntı olur" diye konuştu.

Bu haber toplam 11107 defa okunmuştur
Tatlses Robot ile yürüyecek Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans