Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Uçan, Beni arkamdan vurdu
04 Haziran 2011 Cumartesi Saat 20:42

Uçan, Beni arkamdan vurdu

“SALDIRGANI TANIMIYORUM”… İş yerinin önünde müşterileriyle sohbet ettiği sırada silahlı saldırıya uğrayan Yasin Uçan, saldırganın kendisini arkadan vurduğunu söyledi.

Tetikçi olarak tutuklanan şahsın yüzünü görmediğini anlatan Uçan, “Bu şahsı tanımıyorum… İsmini medyadan öğrendim” dedi

“SALDIRI İÇİN TÜRKİYE’DEN GELDİ”… Saldırganın kendisini vurmak için Türkiye’den geldiğini öğrendiğini söyleyen Uçan, “Daha önce tehdit falan almadım. Beklemediğim bir saldırı oldu. Daha önce adım bazı olaylara karışmıştı ama son dönemde sadece işimi yapıyordum…” diye konuştu

“O İŞLERİ BIRAKTIM”… Diskolarda koruma olarak çalıştığı dönemlerde, isminin birtakım adli olaylara karıştığını anlatan Uçan, “Artık o işleri bıraktım” dedi. Uçan’ı ayağından vuran Fuat Yılmaz ise mahkemeye çıkarıldı ve hakkında yedi gün daha tutukluluk kararı alındı. Fuat Yılmaz, suçunu itiraf etmişti


Girne’de 31 Mayıs 2011 tarihinde saat 22.00 sularında iş yerinin önünde silahlı saldırıya uğrayarak, ayağından yaralanan Yasin Uçan, kendisini 3 kurşunla ayağından yaralayan saldırganı tanımadığını söyledi. Hiç kimseyle özel bir husumetinin olmadığını dile getiren Uçan, “Ben mafya değilim” dedi. Saldırı olayının nedeni hakkında hiçbir bilgisinin olmadığını dile getiren Uçan, “Olayın tamamen kıskançlık olduğunu düşünüyorum. Beni ve başarımı çekemediler” diye konuştu.

Uğradığı silahlı saldırıdan hemen sonra Girne Akçiçek Hastanesi’nde ameliyata alınarak ilk müdahalesi yapılan Yasin Uçan’ın tedavisine, Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde devam edildi. Halen Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi Servisi 536 numaralı odada yatılı tedavi edilen Uçan, ziyaretçi akınına uğruyor. Uçan’ı bir an olsun yalnız bırakmayan arkadaşları ve yakın çevresi, hastanenin önünden ayrılmazken Uçan, herhangi bir özel güvenlik koruması altında bulunmuyor.

Saldırı anını anlattı

Girne’de kendisine ait iş yerinin önünde silahlı saldırıya uğrayan Yasin Uçan, saldırganı tanımadığını söyledi. Havadis’in sorularını yanıtlayan Uçan, olay gecesini şöyle anlattı: “Silahlı saldırının gerçekleştiği sırada birkaç bayan müşterimle iş yerimin önünde sohbet ediyordum. Bir anda silah patladı ve ayağıma isabet eden 3 kurşunla yaralandım. Vurulduğumda şuurum yerindeydi ancak saldırı arkadan yapıldığı için beni vuran kişiyi o anda göremedim, zaten her şey bir anda olupbitti. Beni hastaneye müşterilerim yetiştirdi. Gerekli tedavilerim yapıldıktan bir süre sonra kendime geldim. Sonra olayın yargıya intikal ettiğini öğrendim ve polis kısa sürede olayı aydınlatarak saldırganı tutukladı. Kişinin Türkiye’den geldiği ve beni vurduğu dışında hiçbir bilgim yok. Kendisini daha önce hiç görmedim. Herkes gibi ilk kez basından tanıdım. Saldırının sebebini de bilmiyorum ki zaten merak da etmiyorum.”

“Tehdit almadım”

Silahlı saldırı öncesi ya da saldırıdan sonra herhangi bir tehdit ya da uyarı almadığını belirten Uçan, “Tehdit veya benzeri bir ikaz almak için bir olayın içinde olmak ya da birilerinin canını yakmak gerekir. Oysa ben kimseyi üzmedim” dedi.

“Ben mafya değilim”

İsminin bazı çevrelerce yanlış anıldığını dile getiren Uçan, “Ben mafya değilim” dedi. Daha önce birtakım şanssızlıklar yaşadığını ancak hiçbir yasa dışı olaya karışmadığını söyleyen uçan, yaşanan silahlı saldırı olayının kesinlikle bir mafya hesaplaşması veya benzeri bir durum olmadığını kaydetti. Olayla ilgili hiç kimsenin günahını almak istemediğini belirten Uçan, kendi düşüncesine göre, olayın tamamen kıskançlık meselesi olduğunu ifade etti. Uçan, “Beni tüm ülke tanır. Ben kendi halinde, kimseyle sorunu olmayan ama sıfırdan var olan biriyim. İşimdeki başarım ve Kıbrıs Türk halkının yanındaki sevgim, sanırım bazı kişilerce kabul edilemedi ve kıskanıldı. Beni çekemediler” şeklinde konuştu.

“O işleri bıraktım”

Son dönem başına çok fazla şanssız ve olumsuz olay geldiğini kaydeden Uçan, daha önce güvenlik görevlisi olarak çalışmış olduğu diskolarda yaşanan bazı olaylardan ve özel hayatındaki çalkantılardan ötürü toplumda yanlış izlenim yaratmış olabileceğini söyledi. Kıbrıs Türk halkının karşısına sürekli olarak sorunlu biriymiş gibi çıktığını söyleyen Yasin Uçan, bu şekilde gündeme geldiği için çok üzgün olduğunu ifade etti. “Başıma gelen olaylar hep şanssızlıktan ve daha önceki işimden ötürü oldu” şeklinde konuşan Uçan, “Ben zaten o işleri bıraktım. Şu an sadece sporcu ve spor hocasıyım” dedi.

“Beni dışlamasınlar, ben suçsuzum”

Özel hayatının ve şu anki yapmış olduğu mesleğinin tamamen bir düzen içinde sürdüğünü vurgulayan Uçan, yaşanan saldırı olayını hak etmediğini kaydetti. “Kıbrıs Türk halkını çok seviyorum. İşimi, başarımı ve şu andaki pozisyonumu onların desteğine borçluyum. Beni dışlamasınlar ve aralarında tutmaya devam etsinler. Ben kötü biri değilim” şeklinde konuşan Uçan, “Ben suçsuzum” dedi.

“Tek istediğim sağlığıma kavuşmak”

Geçtiğimiz gece uğradığı silahlı saldırının ardından tedavi altına alınan Uçan, şu anda sağlık durumunun iyi olduğunu söyledi. “Tek istediğim sağlıma kavuşmak” diyen Uçan şöyle konuştu: “Kendimi çok iyi hissediyorum. Olayı ya da nedenini düşünmüyor ve merak etmiyorum. Tek istediğim sağlıma kavuşmak ve yeniden işimin başına dönmek. Kısa zamanda ayağa kalkacağıma inanıyorum. Bunun için de gerek YDÜ Hastanesi personeli olsun, gerek doktorlar elinden gelenin fazlasını yapıyor. Buraya devlet hastanesinden geldim. Oradan da çok memnun kaldım. Herkese minnettarım. Yaşanan bu kötü olayla ilgili olarak da son olarak diyeceğim şu ki hadise yargıda, polisimiz çok başarılı, yasamız adaletli. Adaletin tecellisine ve polise güvenim sonsuz.”

Bu haber toplam 12939 defa okunmuştur
Uçan, Beni arkamdan vurdu Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans