Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Türksoy'dan Türk Cumhuriyetlerinin Büyükelçilerine İftar
11 Haziran 2017 Pazar Saat 15:30

Türksoy'dan Türk Cumhuriyetlerinin Büyükelçilerine İftar

Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı (TÜRKSOY) Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Türk cumhuriyetlerinin büyükelçilerine TÜRKSOY'a verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, "İlerleyen yıllarda da desteklerinizle daha büyük işl

AZERBAYCAN, KAZAKİSTAN, ÖZBEKİSTAN, TÜRKMENİSTAN VE KKTC BÜYÜKELÇİLERİ BİR ARAYA GELDİ

Ankara, 8 Haziran 17 : Uluslararası Türk Kültürü Teşkilatı Genel Sekreteri Düsen Kaseinov, Türk cumhuriyetlerinin büyükelçilerine TÜRKSOY'a verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, "İlerleyen yıllarda da desteklerinizle daha büyük işler yapacağımıza inanıyorum" dedi.

TÜRKSOY tarafından düzenlenen iftar programında Azerbaycan, Kazakistan, Özbekistan, Türkmenistan ve KKTC büyükelçileri bir araya geldi.

Kaseinov, iftar programında yaptığı konuşmada, ramazanda barışın, hoşgörünün ve kardeşliğin hakim olmasını ve insanlığa saadet getirmesini temenni ettiğini belirterek, "Bu vesileyle sizlerle bu sofrada bir arada bulunmaktan şeref duyuyorum" diye konuştu.

TÜRKSOY'u faaliyetlerinde destekleyen Azerbaycan, Kazakistan, Türkmenistan, Özbekistan ve KKTC büyükelçilerine teşekkür eden Kaseinov, "Ramazan ayı vesilesiyle birçok kurum ve kuruluş iftar yemekleri tertip etmekte. Ancak siz değerli dostlarımız bizim soframızı tercih etmenizden onur duyduğumu belirtmeden geçemeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Kaseinov, verilen desteklerle TÜRKSOY'un uluslararası saygınlığının arttığına dikkati çekerek, "İlerleyen yıllarda da desteklerinizle daha büyük işler yapacağımıza inanıyorum" dedi.

Geleneksel Türk mutfağına ait yemeklerin ikram edildiği iftar programında, aralarında Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız ve UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Öcal Oğuz'un da bulunduğu çok sayıda konuk yer aldı.

Bu haber toplam 188 defa okunmuştur
Türksoy'dan Türk Cumhuriyetlerinin Büyükelçilerine İftar Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans