Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ubp Milletvekili Tatar’Dan Kıbrıs Konusunda Açıklama
12 Haziran 2017 Pazartesi Saat 12:28

Ubp Milletvekili Tatar’Dan Kıbrıs Konusunda Açıklama

Ulusal Birlik Partisi (UBP) Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar, Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin pazarlık veya al-ver konusu yapılamayacağını belirtti.

“TÜRKİYE’NİN ETKİN VE FİİLİ GARANTİSİ PAZARLIK VEYA AL-VER KONUSU YAPILAMAZ”

Lefkoşa, 11 Haziran 17 : Ulusal Birlik Partisi Lefkoşa milletvekili Ersin Tatar, Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinin pazarlık veya al-ver konusu yapılamayacağını belirtti.

Tatar, “Türkiye’nin etkin ve fiili garantisinden taviz verilebileceği izlenimi yaratmak Kıbrıs Türkü’ne yapılabilecek en büyük kötülüklerden biridir” dedi.

Tatar, basın bürosu aracılığıyla yaptığı açıklamada,  Kıbrıs konusunda değerlendirmelerde bulunarak, şunları söyledi:

“Sayın Cumhurbaşkanı’na göre ‘Cenevre son oyundur’ ama öyle görünüyor ki baiz bu yumuşaklıkta gittiğimiz, en yaşamsal konularda bile taviz verebileceğimiz izlenimini verdikçe Rum oyunları devam edecek.

Yapılması gereken Birleşmiş Milletler ve Rum tarafının önüne bir son tarih koymak ve o tarihe kadar bir gelişme olmuyorsa halkla, Meclis ve sivil toplumla birlikte, Anavatan Türkiye ile istişare içinde köklü bir değerlendirme ve yeni yol belirleme sürecine girmektir.”

“ÇÖZÜM KONUSUNDA SAMİMİ DEĞİLLER”

Rum tarafına hidrokarbon yatakları üzerinden yeni oldubittiler yaratma, bunu Kıbrıs Türk halkı ile Türkiye aleyhine kullanma fırsatı verilmemesi gerektiğini söyleyen Tatar, “Bilmeliyiz ki, elimizi kolumuzu bağlayarak bizi o masada oturtuyor ve biz hiçe sayarak bir sürü ülkeyle hidrokarbon konusunda iş çevirebiliyorlarsa çözüm konusunda samimi değiller” ifadesine yer verdi.

Tatar, Kıbrıs Türk halkının devletine, özgürlülüğüne, güvenliğine dört elle sarılması gerektiğine vurgu yaparak, “Hayalci olunmamalı, yabancıların dümen suyuna girilmemeli” dedi.

Bu haber toplam 1274 defa okunmuştur
Ubp Milletvekili Tatar’Dan Kıbrıs Konusunda Açıklama Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans