Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
“Elin verdiği gülle ne nikâha ne gerdeğe girilir”
05 Haziran 2011 Pazar Saat 12:13

“Elin verdiği gülle ne nikâha ne gerdeğe girilir”

“Elin verdiği gülle ne nikâha, ne gerdeğe girilir” diyen Soyer, kendi ayakları üzerinde nasıl durulacağı arayışının önemini vurguladı.

Soyer, sürekli “ver ana ver” denirse, “el öptürmenin” de isteneceğini belirterek, hükümetin ekonomik paketini eleştirdi.

Ekonomiyi büyüterek, toplam giderleri azaltmak gerektiğini kaydeden Ferdi Sabit Soyer, ekonomiyi kayıt altına alarak devlet gelirlerinin artmasını sağlamak; toplam giderlerin üzerine popülist anlayışla yeni giderler eklememek gerektiğini söyledi.

Soyer, uygulanan ekonomik programın 2 yılda esnaf ve zanaatkârın siftah yapamadan kepenk kapatmasına yol açtığını ifade ederek, halkın alım gücünün de gerilediğini belirtti.

Halkın maaş ve ücretleri düşürülürken, daha kazanmadıkları gelirlerinden, yaşam standartlarını geçici olarak sürdürebilmesi için Türkiye bankalarınca tüketici kredisi verilmesinin çelişki olduğunu dile getiren Ferdi Sabit Soyer, yerel bankaların ve kooperatiflerin geriletildiğini; CTP’nin yapay politikalara gözlerini kapatamayacağını anlattı.

“Elin verdiği gülle gerdeğe giren insan olmaktan çıkmak için düşünmek ve özgürce fikir egzersizleri yapmak gerektiğini” dile getiren Soyer, emek sömürülerek, dışlanarak yapılacak her şeyin başarısız olacağını kaydetti.

Dünyada yaşanan ekonomik krize dair değerlendirmeler yapan Soyer, çıkış yolu olarak neo-liberal politikalar önerenleri eleştirdi. CTP’nin tarihsel süreci göz ardı eden, neo-liberal politikalara kapılarını sonuna kadar kapattığını söyledi.

CTP-BG Genel Başkanı Ferdi Sabit Soyer, kurultaydaki adayların demokratik yollarla seçilmesi; organların da aynı şekilde oluşması gerektiğini belirterek, yapılacak tartışmaların partinin geleceğine sıkılacak kurşun olacağını ifade etti.

Bu haber toplam 11568 defa okunmuştur
“Elin verdiği gülle ne nikâha ne gerdeğe girilir” Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans