Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Cildiniz Kişiliğinizi Ele Veriyor!
05 Haziran 2011 Pazar Saat 17:12

Cildiniz Kişiliğinizi Ele Veriyor!

Vücut tipi, tavır, ses tonu gibi kişiliğinizin aynası özelliklere artık cilt tipinizi de ekleyebilirsiniz.

Bazı uzmanlara göre cilt tipleri ile kişilik yapıları arasında belirgin bir bağ var. Cilt türü ile kişilikler arasındaki açıklamaları siz de yorumlayın!

Düzgün ve yumuşak

'Bebek cildi gibi' diye tanımlanan bu cilde sahip olan kişiler, başkalarına çok güvenir. Sadık ve hoş sohbettirler. Çabuk rencide olurlar. Alaya hiç tahammülleri yoktur. Kişilikleri gergin olduğu için kendilerini tutamayıp ağladıkları çok olur. Başkaları tarafından ciddiye alınmamak veya dalga geçilerek küçük düşmek en büyük korkuları arasındadır.

Düzgün ve sıkı

Gergin görünen parlak renkli cilt, ince bir yaradılışın göstergesidir. Böyle kişiler genellikle kültürlü olur. Güzel şeylere aşıktırlar. Kargaşadan nefret ederler. Titizdirler. Sanata karşı büyük eğilimleri vardır. Güzelliğe o kadar hayrandırlar ki, kadife, dantel, mücevher gibi şeyleri veya beğendikleri herhangi bir eşyayı sadece okşamak bile onlara zevk verir. Yaradılışlarında reddedilmez bir asalet vardır.

Kaba ve kalın

Cildi kaba, kalın ve sımsıkı olan bir insanın genellikle sonsuz bir hayat kaynağı vardır. Böyle bir insan harekete geçtiği zaman etrafındakileri adeta huzur içinde bırakan parlak başarılar kazanır. Bu insanlar tatlı dil ve güler yüzden pek anlamaz. Onun için başa geçtikleri zamanda elemanlarını güzellikle yola getirmek akıllarına gelmez.

Yağlı ve esmer

Görünüş itibariyle düzgün, sıkı, renk itibariyle esmer olan yağlı cilt iyi karar vermesini bilen insanda bulunur. Böyle bir insan daima tedbirli ve ihtiyatlı olarak hareket eder. Herhangi bir işi iyice tahlil ve tetkik etmedikçe üzerine almaz. Hareketlerinde ne derece ağır ve tedbirliyse, sözlerinde o kadar düşüncesizdir. Yakınlarıyla konuşurken sözlerine hiç dikkat etmez. Herhangi bir yenilik onu ürkütür. Daima kendi istediği olsun ister. İşler kendi arzusuna göre olmadı mı canı sıkılır, hatta sinirlenir.

Koyu sarı cilt

Bilhassa vücudu ve boynu cildi koyu sarı renkte olan insanlar, karamsardır. Pek fazla enerji sahibi olmadıkları için daima yorgun ve isteksiz olurlar. Bununla beraber ne yapmak istediklerini bilir ve ona göre harekete geçerler. Etrafındakilere etki etmesini iyi becerirler. Sakindirler. En olmadık ve önemli vaziyetler karşısında bile sabırlarını kaybetmezler. Çok zaman onların bu sakin, tedbirli temkinli halleri etrafta soğuk olduklarına dair bir fikir yaratır. Bu gibi kimseler bilhassa uzun zaman süren, hafıza ve dikkat isteyen işler için biçilmiş kaftandır.

Bu haber toplam 1763 defa okunmuştur
Cildiniz Kişiliğinizi Ele Veriyor! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans