Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eşinize isteklerinizi nasıl kabul ettirebilirsiniz
05 Haziran 2011 Pazar Saat 17:17

Eşinize isteklerinizi nasıl kabul ettirebilirsiniz

Eşinizden sizin için bir şey yapmasını isterken nasıl bir yol izlemelisiniz?

İlişkiler uzlaşma üzerine kuruludur. Bunu inkar edecek değiliz. Ama kabul edin, bazen partnerinizi kendi yolunuza doğru çekme konusunda niyetli olabiliyorsunuz. Maksadınız, isteklerinizi kabul ettirmek...

Zorlamadan, tatlı tatlı onu nasıl ikna edip isteklerinizi onaylar hale getirebilirsiniz?

Israrcı olmayın
Diyelim ki eve yeni eşya almak istiyorsunuz. Ya da bir tatil planınız var. Eşinizi, bu isteğiniz konusunda ikna etmek istiyorsunuz. İsteğinize ulaşmak için eşinize karşı fazla

İfadeniz, onun bir şey yapması gerektiğini anlatır gibiyse, muhtemelen sizin isteğinizin tam tersini yapmaya eğilim gösterecektir.

Bu nedenle ondan isteyeceğiniz şeyi söylerken agresif ve hırslı bir tavır takınmaktansa mümkün olduğunca sakin kalın, gerekçelerinizi yumuşak yumuşak anlatın.

Bir karşılık teklif edin
Eğer partnerinizden sizin için bir şey yapmasını gerçekten çok istiyorsanız, bunun için bir tartışmaya girmeniz kaçınılmaz görünüyorsa ve o tartışmaya girecek gücü, yetiyi kendinizde göremiyorsanız pazarlık yapmayı deneyin.

Diyelim ki yaz tatilinde ailenizin de sizinle gelmesini istiyorsunuz ve bunu eşinize kabul ettirmeniz gerekiyor. Bu isteğinize itiraz etmemesi için eşinize, yılbaşını onun arkadaşlarıyla ya da ailesiyle birlikte geçirmeyi teklif edin.

Düşük dozlu anlatımı seçin
Siz eşinize bir isteğinizden bahsederken, o kendini ders dinliyormuş gibi hissediyorsa bunu nasıl belli eder?

Siz konuşmanızı bitirene kadar hafifçe gülümser ve başını onaylar ifadeyle sallar. Bu ifadeyle karşılaştığınızda kendinizi durdurun ve düşünün.

İstediğiniz şey ve isteme nedenlerini sıraladığınız uzun bir monologla boşa nefes tüketeceğinize, isteğiniz ve isteğinizin nedenleri ile ilgili argümanlarınızı küçük parçalar halinde ara vererek anlatın ki böylece eşinizin sizi dinlerken kavraması kolay olsun.

Sloganımız şu: Tek ve güçlü bir dozdansa aralıklı ve düşük dozlar!

Zamanlamayı iyi yapın
Onu tam da tuttuğu takımın en önemli maçı esnasında bir şeye ikna edebileceğinizi düşünüyorsanız büyük bir yanılgı içindesiniz demektir.

Aynı şey, o tam işten dönüp kapıdan girdiği anda ya da gitmekten nefret ettiği bir yere (ör:market) gitmek üzere arabadayken ikna etmeye çalıştığınızda da geçerli.

Söylemek zorunda olduğunuz şeyi iletmek için, partnerinizin rahat ve mutlu olduğu anları tercih edin ki sonuç almanız kolaylaşsın.

Bu haber toplam 1963 defa okunmuştur
Eşinize isteklerinizi nasıl kabul ettirebilirsiniz Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans