Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş ın Sol tarafında güçsüzlük var
06 Haziran 2011 Pazartesi Saat 22:46

Denktaş ın Sol tarafında güçsüzlük var

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, solunum cihazı olmadan rahatlıkla nefes alabiliyor; ancak sol tarafındaki güçsüzlük devam ediyor.

Denktaş’ın tedavi gördüğü Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde saat 16.00’da düzenlenen basın toplantısında konuşan Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğu, 24 Mayıs günü damar tıkanıklığı nedeniyle imme geçiren, ardından akciğer enfeksiyonu olan Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın bugün itibarıyla şuurunun açık olduğunu, konuşabildiğini ve solunum desteği olmadan soluyabildiğini söyledi.

Kaptanoğlu, sol tarafındaki güçsüzlük için tedaviye ihtiyacı olduğunu, ancak çok çok daha güvenli bir noktada bulunduğunu, kalp açsından altı gündür bir problem yaşanmadığını belirtti.

Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu ise, Denktaş’ın, gayet iyi konuşabildiğini espiriler yapabildiğini ve koltukta oturabilir halde olduğunu söyledi.

Özmenoğlu, nörolojik açıdan çok daha iyi bir noktada olduklarını ancak sol tarafındaki güçsüzlüğün devam ettiğini kaydetti.

Anestezi ve Reanimasyon  Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Altan Şahin ise, Denktaş’ın yoğun bakım tedavisi almadığını, kendisini enfeksiyondan korumak için yoğun bakım ortamında tutulduğunu dile getirdi ve “gayet iyi... bizim açımızdan hasta artık stabl durumda” dedi.

Göğüs Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Finn Rasmussen ise, Denktaş’ın göğsünde tedavi gerektirecek bir durum olmadığını ancak uyku apnesi (uyku boyunca üst solunum yolunun tıkanması) sorunu bulunduğunu ve bu sorunun tedavisine başladıklarını söyledi.

Rasmussen, uyku apnesi sorununun hastaneye getirilmeden önce de var olduğunu, söz konusu sorunun tedavi edilmediği takdirde rehabilitasyon sürecini olumsuz etkileyebileceğini de ifade etti.

Bu haber toplam 1602 defa okunmuştur
Denktaş ın Sol tarafında güçsüzlük var Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans