Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Seks Sonrası Bunalımına Girmeyin!
07 Haziran 2011 Salı Saat 11:48

Seks Sonrası Bunalımına Girmeyin!

Seks sonrası garip bir melankoli yaşayan kadınlar... Yeni bir araştırmaya göre, yalnız değilsiniz.

Avustralya'da 200'den fazla genç kadın arasında yapılan araştırmada, kadınların yüzde 10'u seks sonrasında sık sık ya da neredeyse her zaman üzgün ve melankolik hissettiklerini söyledi.

Queensland Teknoloji Enstitüsü'nden araştırmayı hazırlayan Robert Schweitzer, "Normal koşullar altında, cinsel birleşimin son aşamasında ya da seksten hemen sonraki süreçte bazı bireyler, üzgünlük, melanktoli, endişe, öfke ya da huzursuzluk hissedebiliyor" diyor.

Konuyla ilgili daha fazla araştırma yapılması gerektiğini belirten Schweitzer, bu duyguların nedeninin henüz bilinmediğini kaydetti. Schweitzer, araştırmaya katılan kadınların bu duygularının partnerlerine duydukları olumlu hislerden bağımsız olduğunu kaydettiklerini aktarıyor.

Daha önceden maruz kalınan cinsel istismarın, suçluluk, utanç gibi duygulara neden olurken, Schweitzer'e göre, melankolik duygularda daha çok bir tür biyolojik eğilim etkili oluyor. Uzmanlar, bundan sonra melankoli yaşayan kadınların duygusal karakterlerini ve kendilerini nasıl gördüklerini inceleyecek.

Bu haber toplam 11219 defa okunmuştur
Seks Sonrası Bunalımına Girmeyin! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans