Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kamu Yeterlilik sınavı 23 Temmuz da
07 Haziran 2011 Salı Saat 12:57

Kamu Yeterlilik sınavı 23 Temmuz da

Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından yılda iki kez yapılan ve kamu hizmetine ilk girişte ve bazı yükselme kadrolarında öngörülen ortaokul, alt, orta ve üst düzey yeterlilik sınavlarının ilkinin 23 Temmuz tarihinde yapılacağı bildirildi.

1 Haziran 2011 tarihli Resmi Gazete’den alınan bilgiye göre, 1 Haziran’da başlayan sınav başvuruları 15 Temmuz Cuma mesai bitiminde tamamlanacak.

Yeterlilik sınavlarına başvuracak adayların 22 TL’lik sınav ücretini Gelir ve Vergi Dairesi veya şubelerine yatırdıktan sonra başvuruyu, yatırım makbuzuyla birlikte yapması gerekiyor.

Adayların başvuru için Kamu Hizmeti Komisyonu web sitesinden indirecekleri veya kurumlarından alacakları başvuru formlarını doldurmaları gerekiyor. Geçerli bir gerekçesi olmayan adayların belirtilen tarihler dışında başvuruları kabul edilmeyecek.

Resmi Gazete’deki bildirime göre, halen kamu görevinde bulunan da, dışa açık olan yöneticilik hizmetleri sınıfı ile üniversite ve yüksek öğrenim gerektiren mevkilerin I’inci derecelerindeki dışa da açık münhal kadrolara müracaat etmek isteyenler de, düzey yükseltmek amacıyla aranan öğrenim düzeyini taşımaları koşuluyla, yeterlilik düzeylerini yükseltmek amacıyla üst düzey yeterlilik sınavına katılabilecek.

23 Temmuz’da yapılacak yeterlilik sınavları düzeyleri, ortaokul düzeyi; ortaokul veya dengi okul mezunları, alt düzey; lise veya mesleki veya dengi okul mezunları ile lise üstü 2 yıllık ön lisansı olanlar, orta düzey; üniversite veya en az 4 yıllık Akademik veya Yüksek Okul mezunları ile daha üst düzeyde eğitim alanlar, üst düzey; hizmet dışına açık olan yöneticilik hizmetleri sınıfı, üniversite veya yüksek okul gerektiren mevkilerin I’inci Dereceleri ile Tabiplik Hizmetleri Sınıfı’nda yer alan kadrolara müracaat edecek olanlar için şeklinde sıralandı.

Bu haber toplam 11917 defa okunmuştur
Kamu Yeterlilik sınavı 23 Temmuz da Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans