Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Denktaş Yoğun bakımdan çıkarıldı
11 Haziran 2011 Cumartesi Saat 09:32

Denktaş Yoğun bakımdan çıkarıldı

YDÜ Hastanesinde yoğun bakımda tutulan Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, dün akşam itibariyle servise çıkarıldı.

Denktaş, ilk olarak muhallebi, bugün öğlen de püre yedi.

YDÜ Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu, Nöroloji Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu ve Doç. Dr. Serap Sütbeyaz, bugün saat 16.00’da basın toplantısı düzenleyerek Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

YDÜ Hastanesi Başhekim Yardımcısı Prof. Dr. Erkan Kaptanoğlu, Denktaş’ın dün akşam itibariyle servise çıkarıldığını, ancak bu servisin Denktaş’a tahsis edilmiş kapalı bir servis olduğunu ve buranın da yoğun bakımdan daha az giriş yasağı olan bir yer olmadığını belirtti.

Denktaş’ın serviste olmasına rağmen ziyaretçi kabul edilmediğini vurgulayan Kaptanoğlu, bunu, Denktaş’ı hastane dışından gelebilecek enfeksiyonlardan korumak amacıyla uyguladıklarını söyledi.

Kaptanoğlu, tedavinin çok iyi gittiğini, ancak her şeyin düzelmiş olmadığını ve bu durumu bozma riskini almak istemediklerini belirterek, basit bir enfeksiyonun bile ileri yaşlarda büyük riskler yarattığını anımsattı.

ÖZMENOĞLU

Nöroloji Prof. Dr. Mehmet Özmenoğlu ise, Kurucu Cumhurbaşkanı Denktaş’ın nörolojik durumunun gayet iyi, bilincinin de gayet açık olduğunu belirterek, Denktaş’ın oturur vaziyette Lefkoşa’yı izlediğini ve kendilerine espriler yaptığını söyledi.

Denktaş’ı ağız yoluyla beslemeye de başladıklarını ve Pazartesi günü de burnundaki sondayı çıkarmayı umduklarını söyleyen Özmenoğlu, Denktaş’ın nörolojik bir sorunu olmadığını ancak sol tarafındaki felç durumunun devam ettiğini anlattı.

Özmenoğlu, fizik tedavi programlarına hem akciğer açısından hem de sol tarafındaki felç açısından devam edeceklerini de belirtti.

SÜTBEYAZ

Yakın Doğu Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Anabilim Dalı Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Serap Sütbeyaz ise, rehabilitasyonun iyi yolda ilerlediğini ve 2. bölüme geçerek nörolojik sorunlarla ilgilenmeye başladıklarını ifade etti.

Sütbeyaz, Denktaş’ın oturabildiğini ancak öncelikli hedeflerinin desteksiz oturmasını sağlamak olduğunu, sonrasında da Denktaş’ı ayağa kaldırmayı deneyeceklerini söyledi.

Sütbeyaz, Denktaş’ın rehabilitasyon süresinin aylar alabileceğini kaydederek, bir soru üzerine de rehabilitasyonun seyrine göre bu sürecin evde de geçirilebileceğini kaydetti.

Bu haber toplam 1562 defa okunmuştur
Denktaş Yoğun bakımdan çıkarıldı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans