Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Ozanköy pekmez festivali başladı
11 Haziran 2011 Cumartesi Saat 14:25

Ozanköy pekmez festivali başladı

3’üncüsü düzenlenen Ozanköy Pekmez Festivali başladı.

Girne Belediyesi organizasyonunda, Ozanköy Muhtarlığı işbirliğinde yapılan festivalde, ilk olarak Osman Türkay Kültür ve Sanat Vakfı tarafından düzenlenen “Ortaokul ve Liseler Arası Şiir Yarışması Ödül Töreni” gerçekleştirildi.

Lise öğrencileri arasında yapılan yarışmada “Nazım Hikmet’in sevgilisi Piraye’ye son mektup” adlı şiiriyle 1’inci gelen Namık Kemal Lisesi öğrencisi Kübra Konuk, şiirini seslendirmesinin ardından ödülünü 2’nci Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat’tan aldı.

Aynı kategoride, 2’nciliği 19 Mayıs Türk Maarif Koleji öğrencisi Mustafa Kombos, 3’üncülüğü ise Türk Maarif Koleji öğrencisi Ezgi Alkım elde etti.

Ortaokullar arası şiir yazma yarışmasında ise birinci Türk Maarif Koleji öğrencisi İpek Fatoş Zorba, 2’nci Türk Maarif Koleji öğrencisi Emine Özdemir ve Buse Yurttan oldu.

Festivalle ilgili olarak yaptığı açıklamada bulunan Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın, Ozanköy Pekmez Festivali’nin 3’üncüsünü gerçekleştirmekten mutluluk duyduklarını belirterek, Kıbrıs Türkleri için önemli olan birçok değerin yetiştiği Ozanköy’ün dünyaya tanıtılması ve turizme kazandırılmasının önemine işaret etti.

Aygın, “Ülkede birçok festival yapılıyor, ama bir yerleşim biriminde  yaşayan insanların, köyün sahiplendiği festivaller oldukça az. Ve bu da o festivallerden biridir” dedi.

Festivalde daha sonra, Girne Belediyesi Halk Dansları Büyükler Topluluğu, Otantik Kültür - Sanat Derneği Halk dansları topluluğu, Cranberries Dans Stüdyosu gösterileri ile Grup Garaj konseri yer aldı.

Bu haber toplam 11367 defa okunmuştur
Ozanköy pekmez festivali başladı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans