Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Daü-Sen Ctp den destek istedi
15 Haziran 2011 Çarşamba Saat 21:20

Daü-Sen Ctp den destek istedi

Hüseyin Özkaramanlı başkanlığındaki DAÜ - SEN heyeti, bugün, Cumhuriyetçi Türk Partisi’ni ziyaret ederek, DAÜ üniversite öncesi eğitim kurumlarının Doğa Koleji’ne devredilmemesi konusunda destek istedi.

DAÜ - SEN Başkanı Hüseyin Özkaramanlı ziyarette yaptığı konuşmada, CTP’nin yeni genel başkanı Özkan Yorgancıoğlu’na görevinde başarılar dileyerek, ziyaretlerini, DAÜ’de yaşanan son gelişmeleri aktarmak ve DAÜ üniversite öncesi eğitim kurumlarının devredilmemesi konusunda CTP’den destek istemek amacıyla gerçekleştirdiklerini kaydetti.

CTP’nin, DAÜ-SEN’in yaptığı eylemlere destek verdiğini ifade eden Özkaramanlı, tüm siyasi partilerden ve sivil toplum örgütlerinden DAÜ üniversite öncesi eğitim kurumlarının Doğa Koleji’ne devredilmesi kararını geri döndürmek için destek istediklerini belirtti.

CTP Genel Başkanı Özkan Yorgancıoğlu da, yasalara bakıldığında hükümetin eğitim kurumlarını ihalesiz ve yabancılara devretme yetkisi olmadığını kaydederek, “Bu konuda Meclis’te bir yasa tasarısı var, ancak Meclis’ten geçmemiş ve Cumhurbaşkanı tarafından imzalanmamış. Bu da böyle bir hakkı engelliyor” dedi.

Bu ülkenin yasaları varsa, hükümetin bunlara uyması gerektiğini ifade eden Yorgancıoğlu, kendilerinin manevi olarak sendikaya destek olacaklarını, ancak, sendikanın konu hakkında hukuk yoluna gitmesinin faydalı olabileceğini kaydetti.

Kendilerinin, yasadışı yapılan işlere karşı duracaklarını ve ülkenin kurumlarına sahip çıkacaklarını belirten Özkan Yorgancıoğlu, ülke kurumlarının daha iyi yönetilmesi gerektiğini, gelir gider dengesinin kendi içinde kurulması gerektiğini vurguladı.

Bu haber toplam 1966 defa okunmuştur
Daü-Sen Ctp den destek istedi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans