Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Rauf Dektaş ın İlk görüntüleri verdi
16 Haziran 2011 Perşembe Saat 16:55

Rauf Dektaş ın İlk görüntüleri verdi

Denktaş, hastalığının ardından ilk kez görüntü verdi ve ilk değerlendirmeyi yaptı. Denktaş’ın ilk fotoğraf ve görüntüleri hastanede basına dağıtılırken, Türkiye’deki seçimlerle ilgili ilk açıklaması da yazılı olarak iletil
Fotoğraflar için Tıklayınız

Denktaş açıklamasında, seçim öncesi her Türk’ün endişesinin, Türkiye’de “ılımlı İslam’a” yönelik anayasa değişikliği olduğunu ifade etti. Amerika’nın görüşü olan ılımlı İslam hedefinin Türkiye’ye yerleştirilmesinin önünü tıkayan siyasi iradeye teşekkür eden Denktaş, “Türkiye, gün gele Atatürk’ün demokratik laik cumhuriyetinden ılımlı İslam oyununa gelir mi gelmez mi endişesi ortadan kalkmış bulunmaktadır” dedi. Bunun büyük bir gelişme olduğunu kaydeden Denktaş, “Atatürk’ün ve milletin gurur ve övünç meselesidir” ifadesini kullandı.

Adalet ve Kalınma Partisi (AKP)’nin yüzde 50 oy almasının millete yaptığı hizmetlerin bir takdir ifadesi olduğuna işaret eden Denktaş, aynı halkın AKP’ye Anayasa’yı değiştirme yetkisi vermemekle, ılımlı İslam projesini gömmüş olduğunu vurguladı. Rauf Denktaş, “Bu da millete büyük bir hizmettir” dedi.

Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, seçimlerde diğer partilerin oy oranlarını artırmasının, Türkiye’de demokrasinin arttığının açık göstergesi olduğunu da ifade ederek, tüm parti liderlerini kutladı.

“Bu heyecanlı günleri hastalığım nedeniyle Yakın Doğu Üniversitesi Hastanesi’nde geçirmek zorunda kaldım” diyen Denktaş, “Bu süre içerisinde Türkiye’nin Sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Sayın  Başbakan ile Genel Kurmay Başkanımızın, KKTC Cumhurbaşkanlarının ve KTBK Komutanının, diğer yetkililerin ve kadirşinas halkımızın devamlı surette sağlığımla ilgilenmiş olmaları nedeniyle kendilerine en içten duygularımla teşekkür eder, saygılar sunarım” ifadesini kullandı.


Bu haber toplam 11727 defa okunmuştur
Rauf Dektaş ın İlk görüntüleri verdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans