Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çavuşoğlu: Projenin Hayat Bulması İçin Çalışmalar Sürüyor
12 Ekim 2017 Perşembe Saat 09:18

Çavuşoğlu: Projenin Hayat Bulması İçin Çalışmalar Sürüyor

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, BRT’de katıldığı Gündem Artı programında tarımsal amaçlı sulama projesine ilişkin bilgiler verdi. Tarım sulama suyu projesindeki çalışmaların tüm hızıyla devam etmekte olduğuna

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım Çavuşoğlu, BRT’de katıldığı Gündem Artı programında tarımsal amaçlı sulama projesine ilişkin bilgiler verdi.

Tarım sulama suyu projesindeki çalışmaların tüm hızıyla devam etmekte olduğuna değinen Çavuşoğlu, konunun aciliyetine ilişkin olarak Türkiye makamlarında bir duyarlılık yarattıklarını belirtti.

Tünel ihalesinin tamamlanmış olduğunu anımsatan Bakan Çavuşoğlu, ihale sözleşmesinin ilgili firma ile imzalandığını ve çalışmaların kısa bir süre içerisinde başlayacağını kaydetti.

Nazım Çavuşoğlu, Güzelyurt ve Mesarya sulama projelerinin de onaylandığını belirterek, tünelin ardından sulama borularına ilişkin ihalenin de gerçekleştirileceğini söyledi.

Projenin çok büyük çapta olduğunu ve 3 yıllık bir süre gerektirdiğini anlatan Çavuşoğlu, ancak tarımsal alanda suya duyulan ihtiyacın aciliyetini göz önüne alarak bu sürenin kısalması için girişimlerde bulunduklarını ifade etti.
Bakan Çavuşoğlu, “Türkiye’den gelen suyun kullanım ve tarımsal amaçlı olarak tüm halkımızla buluşması olmazsa olmazımızdır” dedi.

Suyun tarımsal amaçlı olarak Güzelyurt ile Mesarya’daki birinci ve ikinci sınıf topraklara ulaşmasını hedeflediklerini aktaran Çavuşoğlu, suyla birlikte üretilecek ürün çeşitliliğinin de belirlendiğini; bu konudaki çalışmaların çok önceden tamamlanmış olduğunu söyledi.

Bakan Çavuşoğlu, suyla birlikte Tarım Master Programı’na uyumlu bir üretim yapılacağını sözlerine ekledi.

Bu haber toplam 1192 defa okunmuştur
Çavuşoğlu: Projenin Hayat Bulması İçin Çalışmalar Sürüyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2015 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans