Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Küçük, Daü-Sen yetkilileriyle görüştü
17 Haziran 2011 Cuma Saat 16:32

Küçük, Daü-Sen yetkilileriyle görüştü

Başbakan İrsen Küçük’ün DAÜ-SEN yetkilileriyle görüşmesi tamamlandı. Küçük cevapını saat 16:00da bildirecek

DAÜ-SEN yetkilileriyle Başbakan Küçük’ün Başbakanlıkta gerçekleşen ve Milli Eğitim, Gençlik, Spor Bakanı Kemal Dürüst’ün  de katıldığı görüşme yaklaşık 40 dakika sürdü.

Görüşme sonrasında hükümet kanadından açıklama gelmezken, Sendika Başkanı Hüseyin Özkaramanlı basına açıklama yaptı.

“KURUMLARIN MALİ TABLOSU VE KALİTELİ HİZMETLERİNİ  BELGELERİYLE İLETTİK”

Başbakan’a doğru bilgileri aktardıklarını, bu kurumların mali tablosu ve nasıl hizmet verdiğini tüm belgeleriyle, geçmiş yıllarda gösterdikleri başarılarla  ortaya koyduklarını belirten Özkaramanlı, “Başbakan’ın bu bilgilere gerçekten ihtiyacı vardı” dedi.

Başbakan’ın,  “bu protokolün bağlayıcılığının bulunmadığı ve kendisinin de DAÜ’de bu sorunun çözülmesi yönünde inancı  ve düşüncesi olduğunu” yinelediğini ifade eden Özkaramanlı, şunları kaydetti:

“Buraya kadar sevindirici. Sayın Başbakan, ‘birkaç bilgiye daha ihtiyacımız vardır.Bu bilgiler bize bugün ulaşacak. Yarın saat 16.00’da bu işe noktayı koyacağız’ dedi.”

Başbakan’ın kararının ne şekilde olacağını net bir şekilde söylemediğini ancak yarın öğleden sonra bu işin son bulma noktasına geleceğini ümit ettiklerini ifade eden Özkaramanlı, “Biz tavrımızı net bir şekilde ortaya koyduk. Bu mücadelenin arkasındayız. Kurumlarımızı devretmeme yönünde kararlılığımız ortadadır. Mücadelemizi sonuna kadar götüreceğiz. Ama ümit ediyoruz ki aklın ve vicdanın galip geleceği bir ortam yaratılır ve bu sorunu toplumumuza bir KTHY faciası, travması yaratmadan akılla, vicdanla hep birlikte çözeriz” şeklinde konuştu.

Bu haber toplam 1585 defa okunmuştur
Küçük, Daü-Sen yetkilileriyle görüştü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans