Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Gece hayatı kuru kalabalık
18 Haziran 2011 Cumartesi Saat 08:49

Gece hayatı kuru kalabalık

Girne bölgesinin hayat kaynakları olan diskoların direktörleri: “Mekanları dolduran kalabalığa aldanıp da kazancımızın beklenen düzeyde olduğunu düşünmeyin” diyor

Girne gecelerinin vazgeçilmez yazlık mekanları gece hayatına bir sezon daha yavaş yavaş kapılarını açtı. Uzun süredir yeni sezon için renkli ve kaliteli hazırlıklar yapan mekanlar, yaz boyunca birbiriyle rekabet edebilmek adına misafirlerini maksimum düzeyde memnun edebilecek kalitede organizasyonlar ve eğlence gecelerinin programlarını tamamladı. Elbette mekanlardaki kaliteyi ve coşkuyu artıran bu tür organizasyonlar ve konserler, rekabetin güzel yanı. Ancak bir gerçek var ki yazlık diskolardaki rekabeti olumsuz etkileyen faktörler de var. Bu faktörlerin başında ise diskolara giriş ücretinin çoğu mekanda geçerli olmaması geliyor. Bizler her ne kadar gittiğimiz diskoların kalabalık oluşuna aldanıp kazancın iyi olduğunu düşünsek de madalyonun öbür yüzü ne yazık ki öyle demiyor. Çünkü özellikle girişin ücretsiz olduğu mekanlarda çoğu katılımcı tek bir içki parası bile ödemeden geçiriyor bütün akşamı. Girişin ücretli olduğu mekanlar ise ücretsizlerin azizliğine uğruyor ve müşteri kaybediyor.

Elbette bunların en güzel açıklamasını bizlere bu azizliğe uğrayanlar yapacaktır. Bu nedenle yeni sayımızda disko direktörlerine yer vererek onların, madalyonun görünmeyen yüzünü anlatmalarını istedik.

İşte disko direktörlerimizin konuyla ilgili düşünceleri:

MUSTAFA ÖZTÜRK (Beyond Club Direktörü):

Biz bu yıl işletme olarak farklı bir karar alıp girişi 25 TL olarak belirledik ve ilk içkiyi dahil yaptık. Çünkü geçmiş senelerde gördük ki insanlar ücretsiz olduğu için bir gecede üç dört tane mekan geziyorlar ve hatta çoğunun hiç içki içmedikleri zamanlar da oluyor.  Çok insanın diskoya geliyor olması aslında bize bir şey kazandırmıyor. Bizim kazandıran tek şey içki satışımızdır. Adamızda insan sayısına göre çok fazla nüfus var ve yanlış politikalardan dolayı ne yazık ki çoğu işletme birinci yılını tamamlayamadan mekanını kapatmak zorunda kalıyor.

Açıkçası diğer yazlık mekanların bu yaz giriş konusunda nasıl bir uygulama yapacaklarını bilemiyorum ama onlar da girişe ücret koyarlarsa biz bu işle uğraşan insanlar için çok daha iyi sonuçlar getireceğine inanıyorum.

Şunu da belirtmek isterim ki biz “giriş +ilk içki” uygulamasına açtığımız ilk günden beridir devam etmekteyiz ve diğer mekanların ücretsiz olması takdirinde de biz ayni şekilde işlemeye devam edeceğiz.

FAHRİ ALTINÖR (Mansion Club Direktörü)

Biz geçmiş senelerde olduğu gibi bu yıl da girişimizi ücretsiz tuttuk. Tabii ki girişin ücretsiz olması demek isteyen herkesin içeriye gireceği anlamına gelmez. Biz Mansion ailesi olarak bu yaz adanın en lüks clubını açtık. Buraya gelen insanların rahatlığı ve huzuru bizim için önemlidir. VIP bir club olmamızdan dolayı da içeriye aldığımız insan portföyü bellidir. 20+ yaş sınırlamamız var ve kesinlikle grup girişlerinde kız ve erkek oranına da dikkat ediyoruz.

Aslına bakarsanız adamızda diskolarla ilgili tam bir karar alıp uygulamak mümkün değil. Öyle bir imkan olsa ya hepimiz ücretli yapardık ya da ücretsiz. Ben herkesin kararına saygı duyuyorum.

Biz bu yıl ücretsiz fakat VIP bir club olarak hizmet vereceğiz. Sadece özel konser gecelerinde ücret alacağız.

DENİZ BARDİ (Blue Moon Shayna Direktörü)

Bu yıl yenilik yapıp plajı daha fazla ön plana çıkardık. Bu nedenle yukarıdaki geniş disko alanımızı aşağıya alarak 200-250 kişilik bir alana dönüştürdük. Çok bir maddiyat arttırma düşüncemiz yok. O yüzden girişi ücretsiz tuttuk. Ancak yurt dışından sanatçı getireceğimiz gecelerde belirli bir ücret koymayı düşünüyoruz.

Onun haricinde adamızda çok sayıda mekan var ve rekabet çok. Bu nedenle insanların ücret ödemeden istedikleri mekana gidip eğlenmelerini daha doğru buluyorum. Tabii ki önemli olan bir ayrıntı da doğru insanları mekanınıza çekebilmektir. Bunu başardığınız taktirde de giriş ücreti almanıza gerek olduğunu düşünmüyorum.

Bu haber toplam 16399 defa okunmuştur
Gece hayatı kuru kalabalık Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans