Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Necmi Hasanoğlu, Londrada Yılın Babası
20 Haziran 2011 Pazartesi Saat 05:47

Necmi Hasanoğlu, Londrada Yılın Babası

İngiltere Türk Aile Birliği, eğitimci ve yazar Necmi Hasanoğlunu yılın babası seçti.

İngiltere Türk Aile Birliği, eğitimci ve yazar Necmi Hasanoğlu'nu yılın babası seçti. Dernek, "Yılın Babası"nı, Londra'nın Edmonton bölgesindeki Kervan Banqueting Suite'de düzenlenen Babalar Günü etkinliğinde açıkladı.


Londra'nın Wood Green bölgesinde hafta sonu okulu olarak hizmet veren İngiltere Türk Aile Birliği Ali Rıza Değirmencioğlu Türk Okulu, eğitimci ve yazar Necmi Hasanoğlu'nun 'Yılın Babası' seçti.


Her yıl geleneksel olarak "Yılın Babası"nı belirleyen dernek, Edmonton bölgesindeki Kervan Banqueting Suite'de düzenlediği Babalar Günü etkinliğinde bu yıl Necmi Hasanoğlu'nu 'Yılın Babası' seçtiğini açıkladı.


Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra Eğitim ve Kültür Ataşesi Hasan Sarper Kortay, eğitim camiası temsilcileri ve İngiltere Türk Aile Birliği mensuplarının katıldığı Babalar Günü kutlama etkinliğinde bir konuşma yapan dernek başkanı Sevtap Kemal, yetiştirdiği üç kız çocuk ve eğitime yaptığı katkılardan dolayı Aile Birliği'nin Necmi Hasanoğlu'nu 2011 yılının babası olarak ilan etti.


İbrahim Mani'nin müzik yaptığı okul öğrencileri ve aile birliği üyesi hanımların oluşturduğu sanat müziği korosunun şarkılarıyla renklenen Babalar Günü etkinliğinde konuşan Kemal, başarılı bir eğitim yılını daha geride bıratıklarını belirterek, bu eğitim yılının son etkinliğinin Babalar Günü kutlaması olduğunu ifade etti.
Okula katkıda bulunanlara tek tek teşekkür eden Kemal, son ana kadar sürpriz olan Yılın Babası'nın hayatından kesitler anlattı. Yılın Babası'nın yaşamı hakkında bilgi veren Kemal, okul öğretmenlerinden olan ve bir dönem Avrupa Batı Trakya Türkleri Federasyonu Başkanlığı görevini de ifa eden, Eğitim Korsorsiyumu dönem başkanı Necmi Hasanoğlu'nun yılın babası seçildiğini açıkladı.


Sevtap Kemal, Okulun Onursal Başkanı Kelami Dedezade ile birlikte Hasanoğlu'na Yılın Babası plaketini takdim etti.
Etkinliğe ailesiyle katılan ve isminin okunmasıyla şaşkınlık yaşayan Necmi Hasanoğlu, uzun zamandır isminin bilinmesine rağmen kendisine hissettirilmediği için şoke olduğunu söyledi. Kısa bir konuşması yapan Hasanoğlu, okul aile birliğine ve kendisini yılın babası seçen herkese teşekkür etti. Etkinlikte hazır bulunan yakın dostları ve eğitimciler de Necmi hasanoğlu ile ilgili duygularını dile getirdiler ve kutladılar.


Okul öğrencileri halay ve danslarıyla geç saatlere kadar eğlenirken, kutlama etkinliğine katılanlar "Eylül'de buluşmak üzere" tatile çıktılar.

Bu haber toplam 11345 defa okunmuştur
Necmi Hasanoğlu, Londrada Yılın Babası Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans