Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mağusalı İş adamları Daü için teklif verdi
20 Haziran 2011 Pazartesi Saat 13:53

Mağusalı İş adamları Daü için teklif verdi

Bir grup Gazimağusalı iş insanı, Doğu Akdeniz Üniversitesi’nin (DAÜ) üniversite öncesi eğitim kurumlarına talip oldu.

İş insanları bu sabah DAÜ’ye giderek, Doğu Akdeniz İlkokulu (DAİ), Doğu Akdeniz Koleji (DAK) ve Doğu Akdeniz Üniversitesi Kreşi’nin işletmesini devralmak için başvuru yaparak teklif verdi.

Grup temsilcisi Hasan İnce, üzerinde “Vakıf Yöneticiler Kurulu; DAÜ Okul Öncesi Eğitim Kurumları İşletme Teklifi”  yazılı kapalı zarfı Vakıf Yöneticiler Kurulu’na vermek istedi.  Vakıf Yöneticiler Kurulu’ndan kimsenin üniversitede bulunmadığının bildirilmesi üzerine alındı belgesi karşılığında Evrak Birimi’ne teslim etti.

Teklif sırasında grup içerisinde yer alan iş insanları Güneş Güneşoğlu, Hüseyin Umay, Ahmet Noyan, Gökhan Gazioğlu, Hakan Gazioğlu, Burçin Döveç, Koral Bozkurt, Aykut Satvet, Vargın Varer, Hüseyin Kayalp, Semral Erel, Ersan Dağlı ve Ahmet Zafer de hazır bulundular.

İNCE

Teklifin yapılmasının ardından basın mensuplarına açıklama yapan Grup Temsilcisi Hasan İnce, DAİ ve DAK konusunda duyarlı olan Gazimağusalı iş insanları olarak bir araya geldiklerini, söz konusu eğitim kurumlarını devralma konusunda da halktan büyük destek gördüklerini ifade etti.
İnce, DAK ve DAİ’nin özelleştirme sürecinin doğru yürütülmediğini ve bütün taraflara eşit şartlar sunulmadığını savunarak, bunu makul görmediklerini söyledi.

İnce, konuyla ilgili olarak Cumartesi günü Başbakan İrsen Küçük’ten randevu alarak konuyu görüştüklerini kaydederek, Başbakan’ın;”teklifinizi yapın” ifadeleri üzerine bugün başvuru yaptıklarını kaydetti.

Aynı gün DAÜ Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak ile de telefonda görüştüğünü ve bugün için randevu istediğini kaydeden İnce, Öztoprak’tan teklif yapma gibi bir ihtimal olamayacağı cevabını aldıklarını söyledi.

Hasan İnce, “Rektör Öztoprak, eğitimden gelmediğimiz için teklif veremeyeceğimizi söyledi. Vehbi Koç da eğitimden gelen biri değildi, ancak kurduğu üniversite eğitim profesyonelleri tarafından yönetilen Türkiye’nin gözde üniversitelerinden biri” şeklinde konuştu.

İnce, konuyu görüşmek için Vakıf Yöneticiler Kurulu Başkanı Eşber Serakıncı’ya da ulaşmaya çalıştıklarını ancak ulaşamadıklarını kaydetti.
Hasan İnce, bir kurumu yönetmek için uzman olmak gerekmediğini, uzman profesyonelleri iş başına getirmek suretiyle bunun yapılabileceğini, kendilerinin de bu şekilde davranacaklarını kaydetti.

Bir grup Gazimağusalı iş insanı olarak inanarak teklif verdiklerini söyleyen İnce, Gazimağusa’nın değerleri ve sosyal vakayı önlemek amacıyla teklifte bulunduklarını vurguladı.

Doğa Okulları’yla imzalanan ön protokolün kamuoyuna yansıdığını ve protokolde DAÜ’ye ilk iki yıl için yüzde iki pay ayrıldığını kaydeden ince, “Biz teklifimizde bu rakamları yükselttik” diye konuştu.

Bu haber toplam 1762 defa okunmuştur
Mağusalı İş adamları Daü için teklif verdi Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans