Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
DP ve TDP Daü Eylemine destek veriyor
20 Haziran 2011 Pazartesi Saat 15:35

DP ve TDP Daü Eylemine destek veriyor

Demokrat Parti (DP) ile Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) de yarın Doğu Akdeniz Üniversitesi (DAÜ) Rektörlüğü önünde DAÜ-SEN tarafından gerçekleştirilecek eyleme destek vereceğini bildirdi.

DAÜ gibi Kıbrıs Türk halkının göz bebeği bir kurumun böylesine talihsiz bir olayla ülke gündemine oturmasının üzüntü verici olduğu belirtildi.

Açıklamada,  Ulusal Birlik Partisi (UBP)’nin kriz yönetim şeklinin “saç baş yolduracak kadar acemice olduğu” da belirtildi ve bunun halkın başına gelen bir başka talihsizlik olduğu kaydedildi.

“UBP hükümetinin acizliği ve basiretsizliği olarak devredilmeye çalışılan aslında bu okullarımız değil çocuklarımızın geleceğidir” denilen açıklamada “DP olarak DAÜ’de oynanmaya çalışılan oyunu en başından beri esefle izlemekteyiz” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, “haberimiz yok, üniversitenin kendi karardır” diyen hükümetin, diğer yandan KKTC’de hiçbir eğitim kurumunun yabancı bir kuruluşa Bakanlar Kurulu izni olmadan devredilemeyeceği gerçeğini gizlemeye çalıştığı ifade edilerek, “çalınan minareye kılıf arama” nitelemesi yapıldı.

Açıklamada, “UBP hükümetinin çok değil daha bir yıl önceki KTHY olayındaki davranış ve tutumları, DAÜ olayında da aynen tekrar edilmekte ve Kıbrıs Türkü ile resmen dalga geçilmektedir” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, DAÜ-SEN’in çeşitli siyasi parti ve Sendikal Platform desteğiyle yarın yapacağı eyleme DP’nin de parti olarak destek vereceği kaydedildi.

TDP DE AKTİF DESTEK VERECEK

TDP Genel Sekreteri Esat Varoğlu da yazılı açıklamasında, TDP’nin yarın 09.30’da DAÜ-Sen’in DAÜ Rektörlüğü önünde yapacağı eyleme aktif destek vereceğini vurguladı.

Açıklamada, özelde DAÜ’de, genelde ülkede yaşanan tüm olumsuz gelişmelere, keyfi karar ve uygulamalara karşı başta TDP’liler olmak üzere tüm halk  yarınki eyleme davet edildi.

Bu haber toplam 1927 defa okunmuştur
DP ve TDP Daü Eylemine destek veriyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans