Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çetinkaya sakinleri belediyeyi geri püskürttü
20 Haziran 2011 Pazartesi Saat 17:31

Çetinkaya sakinleri belediyeyi geri püskürttü

Eski Eserler Müzeler Dairesi kontrolünde bulunan alan, Çetinkaya Bölgesi sakinleri ve esnafıyla Lefkoşa Türk Belediyesi arasında soruna neden oldu.

Bölge sakinleri, Şehir Planlama Dairesi tarafından “yeşil alan” olarak ayrılan ve yıllardan beri çocukların oyun alanı ve işçilerin araç park yeri olarak kullandıkları Surlar altındaki geniş alanın, ilgili dairelerin onayı alınmadan belediye tarafından kapatılmasına karşı çıktı.

Bölge sakinleri ve esnafı adına bölgede basın açıklaması yapan Salih Öztoprak, belediyeden kentlerde her geçen gün artmakta olan insan ve araba yoğunluğuna karşı yeni yaşam alanları ve park yerleri beklerken, kullanılanları kapatmalarını kabul edemeyeceklerini söyledi.

“Bu tip bir girişimin söz konusu yeşil alanın ileride birilerine peşkeş çekileceği bir ortam yaratabileceğini” ifade eden Öztoprak, mahalle sakinleri ve esnaf olarak buna izin vermeyeceklerini belirtti.

PARKIN GİRİŞİ KAPATILMAYACAK...LTB’YE TEŞEKKÜR

Öztoprak, bu sabah mahalleyi ziyaret eden LTB İmar Bölümü yetkililerinin, parkın girişine direklerin güvenlik amacıyla sabah açılıp akşam kapatılacak bir kapı yapılması düşüncesiyle çakıldığını, fakat daha sonra bundan vazgeçtiklerini açıkladığını söyledi.

Öztoprak, bu nedenle bölge halkının hassasiyetini dikkate alan LTB Başkanı Cemal Bulutoğluları’na bölge sakinleri ve esnafı adına teşekkür etti.

Bu haber toplam 1672 defa okunmuştur
Çetinkaya sakinleri belediyeyi geri püskürttü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans