Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Avcı, Daü deki olaylar planlı provokasyon
21 Haziran 2011 Salı Saat 16:07

Avcı, Daü deki olaylar planlı provokasyon

ÖRP Genel Başkanı Turgay Avcı, “Yaşananlar DAÜ ve ülkemiz açısından utanç vericidir” dedi.

Yönetim boşluğu yaratarak olayların bugüne gelmesine neden olmakla,  ilgili sendikayı da istenmeyen olayların yaratılmasında aktif rol almakla suçladı.

Doğu Akdeniz Üniversitesi’nde yaşananlar konusunda pazar günü yaptıkları açıklamaya atıfta bulunarak, “bir oyun oynandığını ve bu oyunda hem hükümetin, hem de muhalefet partileri ve bazı sendikaların çok yanlış bir noktada hareket ettiklerini” belirterek uyarıda bulunduklarını; mezuniyet töreni günü sendikaların ve bazı marjinal grupların provokasyon ve istenmeyen eylemlerine karşı önlemler alınmasını istediklerini anımsattı. Avcı, “19 Haziran Pazar günü yaptığımız açıklama, 21 Haziran Salı günü bir film senaryosu biçiminde yaşama geçirilmiştir” dedi.

Sendikanın çağrısı sonucu bugün toplanan bir kısım DAÜ çalışanı ile polisin karşı karşıya getirildiğini belirten Avcı, DAÜ mezunlarının ve ailelerinin en önemli günü olan mezuniyet töreni heyecanının yaşandığı günde büyük bir provokasyon gerçekleştirildiğini savundu.

Avcı, şunları kaydetti:

“Yaşananlar, DAÜ ve ülkemiz açısından utanç vericidir. Binden fazla mezun verecek olan DAÜ’de bu heyecanı görmek için gelen birkaç bin aile ferdinin önünde gerçekleşen bu olaylar, DAÜ’ye verilebilecek en büyük zararlardan birisi olmuştur. Bu vahim sonuç, hükümetin tutarsızlığı ve kararsızlığı, ÖRP dışındaki muhalefet partilerinin desteklediği sendikanın aktif ve planlı çabası ile gerçekleşmiştir. ÖRP olarak bu istenmeyen olayları çıkaranları şiddetle kınıyoruz.”

Bu haber toplam 11844 defa okunmuştur
Avcı, Daü deki olaylar planlı provokasyon Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans