Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Başbakan Küçük, Acun Ilıcalı ile görüştü
21 Haziran 2011 Salı Saat 16:10

Başbakan Küçük, Acun Ilıcalı ile görüştü

Türkiye’nin organizatörlerinden Acun Ilıcalı, KKTC’nin tanıtımı ve turizminin gelişmesine destek sözü verdi, ayrıca dünyayı takip eden ve kendini geliştiren birçok yeteneğin olduğu KKTC’de yeni organizasyonlara yer vereceğini söyl

Başbakan İrsen Küçük ise, Acun Ilıcalı’nın “Survivor” oyunun finalini KKTC’de yapmasını “isabetli” bir karar olarak değerlendirerek, güzel ve izlenen programlar yapan Ilıcalı’nın organizasyonlarına KKTC’yi daha fazla dahil etmesini ve turizmin gelişime katkı koymasını istedi.

Turizmin ilk ayağı ve vitrini olan Ercan Havalimanı’nın geliştirilmesi ve modernleşmesi için çalıştıklarını ve ihale hazırlığında olduklarını dile getiren Küçük, Ercan’a 2 pist, körüklü terminal ve modern bir şekil vermeyi ve yolcu kapasitesini 5 milyona yükseltmeyi hedeflediklerini söyledi.

Başbakan İrsen Küçük, Türkiye’nin ünlü organizatörlerinden ve finali KKTC’de Bafra Turizm Bölgesi’nde yer alan Artemis Otel’de yapılan “Survivor” isimli oyunun sunucusu Acun Ilıcalı’yı kabul ederek, turizm alanında yapılan çalışmalar hakkında konuştu.

Küçük, Acun Ilıcalı’nın oyunun finalini KKTC’de yapmasını isabetli bir karar olarak değerlendirerek, güzel ve izlenen programlar yapan Ilıcalı’nın organizasyonlarına KKTC’yi daha fazla dahil etmesini ve turizmin gelişime katkı koymasını istedi.

Türkiye’de turizm alanında bu yılın “KKTC Yılı” ilan edildiğini anımsatan ve bu yönde yapılan çalışmalar ile tanıtımları anlatan Başbakan Küçük, Türkiye’den bu yıl yüzde 30 üzerinde gelişme beklediklerini, seçimlerden dolayı bu ayın biraz geri kaldığını, ancak Temmuz ve Ağustos’ta turist sayısında artış beklediklerini kaydetti.

Üçüncü ülkelerden de charter seferlerin başladığını ve turistlerin geldiğini ifade eden Başbakan Küçük, KKTC’de güzel bir doğa, deniz ve hava olduğunu, turizmin de bu yönde gelişeceğini belirtti.

ILICALI

Organizatör Acun Ilıcalı da, Dominik Cumhuriyeti’nde yaptıkları yarışmanın finalini yine bir ada olan Kıbrıs’ta yaptıklarını belirterek, KKTC’nin her alanda destekçisi olduğunu, burada kendisini çok mutlu hissettiğini kaydetti.

Ilıcalı, KKTC’de yapılan “Yetenek Sizsiniz” yarışmasının elemelerinde bulunduğunu, burada kendisini çok mutlu hissettiğini, bu yüzden “Survivor” yarışmasının da finalini KKTC ve turizmine destek açısından burada yapmayı uygun bulduğunu anlatarak, KKTC’de birçok yeteneğin bulunduğunu, bunun sebebinin de; dünyayı çok yakından takip eden gençlerin kendilerini geliştirmesi olduğunu belirtti.

KKTC’de çok güzel ve kaliteli bir hava ile deniz bulunduğunu, Karayipler’den bir farkı olmadığını ifade eden Ilıcalı, bunun yanında çok güzel ve modern gelişmiş otel yatırımlarının olduğunu, bunun da Türkiye’de ve dünyada tanıtılması gerektiğini, bu çerçevede üzerine düşeni elinden geldiğince yapacağını vurguladı.

Bu haber toplam 11106 defa okunmuştur
Başbakan Küçük, Acun Ilıcalı ile görüştü Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans