Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Çiftçiler Eylemden vazgeçti
21 Haziran 2011 Salı Saat 16:25

Çiftçiler Eylemden vazgeçti

Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu, Çiftçiler Birliği Başkanı Ali Can Kabakçı başkanlığındaki heyetle görüştü.

Arpa fiyatları konusunda uzlaşı sağlanması üzerine, Çiftçiler Birliği aldığı eylem kararından vazgeçti.

ALİ CAN KABAKÇI

Açıklamaya göre Çiftçiler Birliği Başkanı Kabakçı toplantı sonrasında, son bir aydır Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanlığı ile ürün fiyatları, Doğrudan Gelir Desteği ve mazot desteğiyle ilgili yoğun görüşmeler yaptıklarını belirtti.

Görüş farklılığı  ve fiyatlar konusunda yaşanan anlaşmazlıklar sonucunda eylem kararı aldıklarını anımsatan Kabakçı, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Ali Çetin Amcaoğlu’nun  daveti ile bugün uzlaşı amacıyla gerçekleştirdikleri toplantı sonrası eylem kararlarını iptal ettiklerini belirtti.

Kabakçı, arpa fiyatları konusunda TÜK ile 43 kuruşta anlaştıklarını, daha önce yüzde 6.5 civarında bir kesinti olduğunu, bundan böyle bunun yüzde 3 lük bölümün kesilmeyeceğini, bakanlıkla görüşmelerinin devam edeceğini kaydetti. Kabakçı, Bakan Amcaoğlu’na da gösterdiği duyarlılıktan dolayı teşekkür etti.

ALİ ÇETİN AMCAOĞLU

Tarım ve Doğal Kaynaklar Baklanı Ali Çetin Amcaoğlu da,  Çiftçiler Birliği ile arpa fiyatları konusundaki anlaşmazlığı ortadan kaldırmak için bugün bir araya geldiklerini söyledi.

Arpa fiyatlarını belirleyenin  Toprak Ürünleri Kurumu (TÜK) olduğunu anlatan Amcaoğlu,  kendisinin TÜK ve Çiftçiler Birliği’ni ortak noktada buluşturarak uzlaşı sağladığını vurguladı.

Varılan uzlaşı sonrası Çiftçiler Birliği’nin perşembe günü yapılması planlanan eylemden vazgeçtiğini ifade eden Amcaoğlu, UBP hükümeti olarak üreticinin yanında olmaya devam edeceklerini vurguladı.

Başbakan İrsen Küçük’ün de sektörün sıkıntılarını bildiğini ve uzlaşma adına katkı koyduğunu kaydeden Amcaoğlu,  ödemeler konusunda önlemleri almaya başladıklarını belirterek Çiftçiler Birliği yönetim kuruluna teşekkür etti.

Bu haber toplam 1575 defa okunmuştur
Çiftçiler Eylemden vazgeçti Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans