Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Turizm Bakanı Üstel, İngiltere de
22 Haziran 2011 Çarşamba Saat 13:08

Turizm Bakanı Üstel, İngiltere de

Turizm, Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, KKTC’nin İngiltere’de tanıtımının artarak devam edeceğini; turizmin alternatif pazarlarla güçlendirileceğini söyledi.

Bakanlık basın bürosunun açıklamasına göre, yurt dışına çıkan kişi sayısında genel bir düşüş yaşanan İngiltere pazarına yönelik alınacak tedbirleri belirlemek amacıyla İngiltere’de bulunan Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel, buradaki temaslarını sürdürüyor. Bakan Üstel’e Turizm Tanıtma ve Pazarlama Dairesi Müdürü Derviş Gezer eşlik ediyor.

TANITIM FAALİYETLERİ ARTARAK DEVAM EDECEK

Bakan Üstel, Kuzey Kıbrıs’ın İngiltere’deki tanıtım faaliyetlerini Bakanlık koordinasyonunda yürüten profesyonel tanıtım şirketinin yetkilileriyle görüştü. Yürütülen ve yapılması planlanan faaliyetler hakkında bilgi alan Üstel, hedeflenen kitlenin yürütülen faaliyetlere olumlu tepki verdiğini ve tanıtımların artarak devam edeceğini bildirdi. Bakan Üstel, İngiltere’de yaşayan Kıbrıslı Türklerin KKTC’ye çekilmesi amacıyla yürütülen tanıtım faaliyetlerinde işbirliği yapılan Londra Türk Radyosu, Londra Gazetesi ve Olay Gazetesi’nin de aralarında bulunduğu basın yayın kuruluşlarını ziyaret ediyor.

ALTERNATİF PAZARLAR

İngiltere’deki temasları hakkında bilgi veren Üstel, Hollanda, Belçika, Azerbaycan, İran ve Polonya gibi yeni pazarlar açarak KKTC turizminin herhangi bir pazarda yaşanan negatif gelişmelere karşı duyarlılığını azalttıklarını açıkladı. Ünal Üstel, KKTC turizmini yıllarca ayakta tutan iki pazarın Türkiye ve İngiltere olduğunu kaydederek, KKTC turizmini yarattıkları alternatif pazarlarla güçlendirdiklerini söyledi. Yeni pazarlar açmış olsalar da İngiltere pazarının KKTC’nin hali hazırda ikinci büyük pazarı konumunda olduğuna da işaret eden Üstel, bu pazarın KKTC için önemine dikkati çekti.

TUR OPERATÖRLERİYLE TOPLANTI

Turizm Bakanı Üstel, Avrupa’da yaşanan ekonomik kriz nedeniyle ülke dışına seyahat eden İngiliz vatandaşı sayısında 2009’dan beri büyük düşüşler yaşandığını belirterek, bu düşüşün Kuzey Kıbrıs’a İngiltere’den gelen turist sayısına yansımasını azaltmak için çalıştıklarını söyledi.

Alınan son istatistik verilerde yürüttükleri çalışmaların olumlu etkilerini gördüklerini de belirten Üstel, bu çalışmaları yaparken İngiltere’de KKTC’yi pazarlayan tur operatörlerinin görüş ve önerilerini de almak istediklerini ifade etti. Bu amaçla geldikleri Londra’da, İngiltere pazarından paket satın alan turist sayısını artırmak hedefiyle tüm tur operatörlerinin katılacağı bir toplantı yapacaklarını bildiren Üstel, bu toplantıda 2011’de oluşan riskler analiz edilirken, 2012 yılında İngiltere pazarını büyütmek için hangi  stratejilerin uygulanacağı ve nasıl bir pazarlama yöntemi izleneceği konusunda Bakanlık ile tur operatörleri arasında fikir birliği aranacağını da belirtti.

Bu haber toplam 12694 defa okunmuştur
Turizm Bakanı Üstel, İngiltere de Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans