Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Eroğlu, Spor amborgosu insan haklarına aykırı
23 Haziran 2011 Perşembe Saat 08:41

Eroğlu, Spor amborgosu insan haklarına aykırı

Kıbrıs Türk Halkı’na spor alanında uygulanan insanlık dışı ambargolar bugün bir kez daha Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun gündemindeydi.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, Atilla Mahmutoğlu başkanlığındaki Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Atıcılık Federasyonu yetkililerini kabul ederek görüştü.

Atıcılık Federasyonu Başkanı Mahmutoğlu, federasyon olarak uluslararası arenaya açıldıklarını belirterek, Cumhurbaşkanına yurtdışında elde ettikleri başarıları anlattı.

Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da Atıcılık Federasyonu’nun KKTC dışında faaliyet gösteren federasyonlarla işbirliği içerisinde olmasının,  müsabakalarda başarı elde etmesinin ve ödül törenlerine katılmasının güzel bir olay olduğunu belirtti.

Spora uygulanmakta olan ambargoların insan haklarına aykırı olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Eroğlu, federasyonun yaptığı faaliyetin ambargoları kırmak açısından önemli olduğunu kaydetti.

“Adım adım dışa açılma hedeflerinin birinin daha gerçekleşmekte olduğunu görüyoruz” diye konuşan Cumhurbaşkanı Eroğlu, bu konuda arzu ve teşvikin taşıdığı önemi vurguladı.
“Arzu ve teşvik bir arada olursa bazı kapıları açma imkânı bulabileceğiz,”diyen Cumhurbaşkanı Eroğlu, federasyonun gençlerle ve spora gönül verenlerle birlikte yürüdüğünü gördüğünü söyledi ve federasyonu faaliyetlerinden dolayı kutladı..

Bu haber toplam 1558 defa okunmuştur
Eroğlu, Spor amborgosu insan haklarına aykırı Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans