Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KTOEÖS Başkanı Gökçebel tutuklandı!
24 Haziran 2011 Cuma Saat 05:27

KTOEÖS Başkanı Gökçebel tutuklandı!

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası Başkanı Tahir Gökçebel, DAÜdeki eylemde çıkan olaylar nedeniyle aleyhine dava okunarak tutuklandı.

Gökçebel, saat 20.30 sıralarında Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne geldi. Burada aralarında bazı sendika başkanlarıyla siyasi parti başkanlarının da bulunduğu yaklaşık 100 kişilik grup tarafından karşılandı.

Gökçebel’in gelişi sırasında “Baskılar, bizi yıldıramaz, “Polis devletine hayır”, “Faşizme karşı omuz omuza”, “Ankara elini yakamızdan çek” “Biz Çocuklarımıza onurlu bir gelecek bırakacağız ya siz?”  şeklinde sloganlar atıldı.

Gökçebel ve kalabalık Polis Müdürlüğü dışında beklerken, Avukat Barış Mamalı içeri girerek yaklaşık 1 saat Gazimağusa  Polis Müdürü Erdal Emanet ile görüştü

GÖKÇEBEL

Bekleyiş sürerken bir açıklama yapan Gökçebel, kavgalarının bir günlük değil sonuçlanıncaya kadar olduğunu ifade etti.
Kendisinin her hangi gayrı meşru bir davranış içerisinde bulunmadığını, kendisine yapılanın Kıbrıs Türk toplumuna yapılanla eş anlam taşıdığını söyledi.

Kendilerine karşı psikolojik taciz uygulandığını iddia eden  Gökçebel, "kendisine karşı Ali Cengiz oyunlarıyla kaçak muamelesi yapılmaya çalışıldığını" belirterek, “ Nerde olduğumuz, ne yaptığımız bellidir” dedi.

GÖKÇE

DAÜ-SEN Genel Sekreteri Ulaş Gökçe de DAÜ’deki direnişin bedelinin ödetilmeye çalışıldığını, bu tür baskıların kendilerini yıldırmayacağını ifade etti.

MAMALI

Tahir Gökçebel’in Avukatı Barış Mamalı Polis Müdürü Erdal Emanet ile görüşmesinin ardından yaptığı basın açıklamasında süreçte yaşananları aktardı.

Lefkoşa’da yaşanan olaylarda polisin, Gökçebel’in  Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nde dava okunduktan sonra serbest bırakılacağını açıkladığını, polisin beyanları ışığında Gazimağusa Polis Müdürlüğü’ne geldiklerini ancak Gazimağusa Polis Müdürü Erdal Emanet’in, tutuklama kararını uygulayıp Gökçebel’i gözaltına alacağını bildirdiğini söyledi.

Ortada Gökçebel ile ilgili yargıçtan alınmış tutuklama emri olduğunu kaydeden Mamalı, “Polis isterse bu emri uygular, istemezse uygulamaz. Bize herhangi bir tutuklama olmayacağını bildirdiler. Yapılan tamamen aldatmaya, hileye dayalı bir tutuklama işlemidir” dedi.

Mamalı, müvekkilin hukuka saygısı ve güveni nedeniyle, hukuk dışı  tutuklama işlemine hukuk dışılıkla karşılık vermeyeceğini söyledi.

GÖKÇEBEL

KTOEÖS Başkanı Tahir Gökçebel de  “Biz birlikte karar aldık, yüreğimiz birlikte çarpar. Bizim düşüncemizi, mücadelemizi mahkum edemezler. Meşru müdafaamızı gayrı meşru yapamazlar” diye konuştu.

Ne kaçak ne de adi suçlu olduğunu söyleyen Gökçebel, Kıbrıs Türkü’nün yurdunu korumak için mücadele ettiklerini söyledi.

Kimseye el kaldırmadıklarını, onurlarıyla mücadeleye devam edeceklerini söyleyen Gökçebel, “Bizim beynimizi, kalbimizi durduramazlar, ruhumuz esir alamazlar” diye konuştu.

Gökçebel,  açıklamasının ardından Gazimağusa  Polis Müdürlüğü’ne girdi. Dışarıda bekleyen kalabalık ise Gökçebel serbest bırakılıncaya kadar Gazimağusa Polis Müdürlüğü’nden ayrılmayacaklarını ifade ettiler.

Bu haber toplam 1529 defa okunmuştur
KTOEÖS Başkanı Gökçebel tutuklandı! Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans