Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lefkoşa Güzel Sanatlar Lisesi Sınavı başlıyor
24 Haziran 2011 Cuma Saat 10:45

Lefkoşa Güzel Sanatlar Lisesi Sınavı başlıyor

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ne (LAGSL) yeni öğretim yılında alınacak öğrencileri belirlemek üzere bugün sınav yapılıyor.

Okulun 6. sınıf müzik bölümüne 17; 7. sınıf müzik bölümüne 1; 9. sınıf müzik bölümüne 18, resim bölümüne 8; 10. sınıf müzik bölümüne de 3 öğrenci başvurdu.

9. sınıflar için hem yetenek hem de kompozisyon sınavı yapılırken, öteki sınıflar için sadece yetenek sınavı düzenlendi.

Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müdürü Aşık Mene, bu yıl okula başvuruların geçmiş yıllara göre arttığını belirterek, “Bu artış yüzdeliği, sosyologların araştırma konusu olabilir. Okulumuzun Türkiye’deki okullardan farklı olarak orta bölümünün de olması ilgiyi artırıyor” dedi.

Mene, resim ve müzik dallarında eğitim veren Lefkoşa Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde 3 yıl ortaokul ve 4 yıl lise olmak üzere toplam 7 yıl boyunca eğitim alan öğrencilerin resim ve müzik bölümlerinden iyi bir akademik kariyerle mezun olduklarını anlattı.

Aşık Mene, geride bıraktığımız öğretim yılında okulda 67’si müzik, 26’sı da resim bölümünde olmak üzere 93 öğrencinin eğitim gördüğünü ifade etti.

Sınav sonuçlarının akşam saatlerinde açıklanması bekleniyor.

Bu haber toplam 13634 defa okunmuştur
Lefkoşa Güzel Sanatlar Lisesi Sınavı başlıyor Haberi

YORUMLAR
Bu Habere Yorum Yapılmamış.
DİĞER HABER BAŞLIKLARI
KIBRIS GÜNDEMİ
Tüm Hakları Saklıdır © 2008 - 2021 | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Mail : | Yazılım: Doğru Ajans